Премини към съдържание

Масло Eldon's


Препоръчано мнение

Искам да питам, някой ползвал ли е такова масло eldon's или знае ли нещо за него, знам само, че е гръцко.Предстои ми смяна на маслото на двигателя, 1.9 DID мотор 2002г. Доста е писано за маслата, но все пак от опит какво бихте ми препоръчали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!Значи маслото е оригинално гръцко,като наистина качествата му са добри за ниска цена.Знам ,че Елдонс правят добавки за двигатели ти мислиш ли да слагаш?Мое мнение,,че колкото повече се прибягва до добавки толкова по-бързо си заминава двигателя,/но може и да не съм прав/.Ако не се лъжа представителството им е в Пловдив.а също така някъде бях срещал,че за вашите дизелови двигатели е хубаво да се слага Total или ELF.Вече въпрос на предпочитания.А Q8?Пробвай да видиш за какво става въпрос.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сега не смятам да слагам добавки.Да това представителство на Елдонс е близо до нашата фирма.Естествено за тях то е перфектно, 5литра са около 65лв.Ходих до Метро, там има Mobil за дизел, но незнам дали е по-добро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между другото без да искам счупих щеката за маслото,тя е от някякъв материал като бакелит или нещо подобно, незнам точно.На някой случвало ли му се това и как го е решил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо си правите експерименти с маслото. За няколко лева повече има масла от марките Тотал, ЕЛФ, и т.н. които са точно за този двигател. Ако нямаш пари за оригинално на Мицу разбирам, но при условие, че Тотала е на същите пари, това не го разбирам?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зачетох се в Аутодатата, там пишат, че за този мотор F9Q1 и за умерен климат визкозитета трябва да е 15W-40 с класификация CF/B2-96

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя тази таблица с температурата и вискозитета я дават за всички коли. На практика почти няма общо с маслата които се препоръчват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все пак действайте по-внимателно с маслата ELF. Някои :mitsu-smiley: не ги понасят добре..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, то зависи и двигателя на какво дередже е... От дизел до дизел си има разлика. Но с ЕЛФ СПОРТИ някой се разклопват повече...

Впрочем, Миро предлага :mitsu-smiley: масла. И цените му са добри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами доколкото знам 15W-40 е минерално масло.А аз искам, да сложа полу-синтетика като по-добро. Имали нещо верно в това?От къде в Пловдив, мога да си купя на дребно от маслата ELF или TOTAL? Milen_z, препоръчай ми масло и откъде в Пловдив да го взема? Благодаря ти предварително!

Редактирано от Dim
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...