Премини към съдържание

Mито - Grandis


Rainman

Препоръчано мнение

Здравейте, интересно ми е Грандис-а къде се прави и дали се обмитява като Японски или Европейски автомобил. Ако примерно си купиш някой от Германия колко мито/данък ще трябва да платиш за тези 165коня обикновенно?

И още нещо на обявите там пише "VAT reclaimable" което по принцип значи че може да си възтановиш ДДС. Как става това, колко възтановяваш ... някой има ли идея?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Виж ТУК

Това е за Space и е същото.

 

Грандис е произведен в Япония. Той е 121кВт (165) к.с и не се начислява акциз. Ако е само с един киловат отгоре е акцизен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Poli, 121кВт не са акцизни и ДДС се начислява на фирмата по фактура за 6+1 ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Big Босе,121 kw-165ps

До 163кс няма акциз.

А от годината зависи и останалото.

Все пак Грандис е на максимум 2 години,ако не и по малко.

А за ДДСто,ако е фирма добре но ако частно лице.

:icon_dance: ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Да така е :)

Заради един киловат влиза в акциз. Има ли обаче вариант да се вкара без?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има варианти,но за други модели.

Много е дълга и широка за обясненйе.Като се видим.

Ще ми е интересно да науча за вариантите :)

В момента точно пред нас е спрял един ... красота, като го гледам е чисто нов от Балкан стар, но отзад пише DI-D. Това не е ли дизел двигател? Не знаех, че има Грандис с дизел ако е така.

Но определено си мисля, че това ще ми е следващата кола ... голяма, красива :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми е интересно да науча за вариантите :)

В момента точно пред нас е спрял един ... красота, като го гледам е чисто нов от Балкан стар, но отзад пише DI-D. Това не е ли дизел двигател? Не знаех, че има Грандис с дизел ако е така.

Но определено си мисля, че това ще ми е следващата кола ... голяма, красива :rulez:

Да, наскоро излезе дизеловия вариянт - 134bhp @ 4000 rpm, 310Nm @ 1750rpm 2.0TDI

Двигателя и 6-степенната скоростна кутия са на VW.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, има дизелови двигатели на Грандиса (също и на Колт-а) и при това са чисто японски, няма нищо европейско в тях! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, има дизелови двигатели на Грандиса (също и на Колт-а) и при това са чисто японски, няма нищо европейско в тях! :icon_thumbup:

Колта използва дизелов агрегат на Даймлер-Крайслер. Същия като на Smart for Four.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

post-42-1134321615_thumb.jpg

post-42-1134321628_thumb.jpg

 

Този дизел изглежда, че е по-бързо ускорява, по-икономичен и по-бърз. Малко ми е странно като гледам, че е с 30коня по-малък

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко ми е странно като гледам, че е с 30коня по-малък

Кое му е странното - всичко е въпрос на правилно оразмеряване на предавателните числа на скоростната кутия. Ускоряването е функция на въртящия момент, а дизела има доста по-голям. Шест степени дават по-голяма максимална скорост от четири, нали (дал си данните за автоматик, а той е 4-степенен). Бензиновия Грандис с механичната скоростна кутия има максималната скорост 200км/ч.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...