Премини към съдържание

Хъркане на скоростната кутия във високи обороти


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!!! Имам един въпрос към по-запознатите от вас в областта на скоростната кутия за Мицу Колт 1.6 16V 4g92 мотор? Та значи Мицуто когато го купих си имаше един проблем, при вкарване на колата над 3000 оборота и при смяна на предавка се получаваше такова изхъркване, че имах чувството че ще му се изронят зъбците на скоростната кутия!!! Виках си аз това е сигурно от съединителя защото беше почти сдал багажа и затова хърка ама го смених и то в Германия в сервиз на Мицубиши!!! Сложиха ми чисто нов - спортен (по мое желание) съединител, няма да ви казвам колко струваше, ама сигурно се сещате, че не беше никак евтин както и да е - излизам от сервиза и УВИ пак същата работа!!! Няма напредък със скоростите!!! Само да уточня, че не съм бил в сервиза по мое желание а просто стария ми съединител свърши напълно!!! Моля ако някой може да ми каже какво става с тая кутия да помогне!!! :mitsu-smiley:

Редактирано от Emil Dimitrov
Правописни грешки!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Износени са синхронизаторите, за това ти хърка кутията...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Износени са синхронизаторите, за това ти хърка кутията...

Ахам ясно!!! Ами колко ще ми излезе горе доло смяната им ако можеш да ми кажеш че и идея си нямам? :( :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ахам ясно!!! Ами колко ще ми излезе горе доло смяната им ако можеш да ми кажеш че и идея си нямам? :( :mitsu-smiley:
Мисля че по евтино ще ти излезе, да си намериш читава кутия, втора ръка...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

пробваи със една добавка за скоростни кутии например феном или някаква друга може малко от малко да ти помогне и няма кои знае във каква загуба да си понеже не е много пари.

Преди да започнеш ремонт

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добавката нищо няма да направи. Може да намали леко шума. Не си заслужава да се дадат 60лв за хубава добавака и след 2 месеца да хърка още повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше същото полужение-хъркане при по високите обороти и изключване на 4та скорост.Смяната на кутия не е решение,защото не знаеш на каква ще попаднеш и колко ще ти изкара до следващото хъркане.Аз риших проблема така-разглобяване на кутията от човек който разбира , намиране и отстраняване на проблема.На мен това удоволствие ми струваше 150 лв. за работа,57 лв. за лагер и 17 лв. за масло.Успех. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...