Премини към съдържание

Първо обслужване ?


Препоръчано мнение

Колеги.интересувам се кога ви е била първата смяна на масла и филтри??В БС ми казха на 20хил. в сервизната книжка също пише на 20 хил.,но на мен лампата за перидично обслужване ми светна на 15хил.км.Струва ми се доста 20 хил.,а и Цено в Ратола се учуди ,че не е на 15хил.Досега всичките нови коли съм обслужвал на 10 хил. максимум 15хил. и заради това се притеснявам , а иначе е по редки разправии!Изключвам първия преглед на 1000км.,който е препоръчителен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги.интересувам се кога ви е била първата смяна на масла и филтри??В БС ми казха на 20хил. в сервизната книжка също пише на 20 хил.,но на мен лампата за перидично обслужване ми светна на 15хил.км.Струва ми се доста 20 хил.,а и Цено в Ратола се учуди ,че не е на 15хил.Досега всичките нови коли съм обслужвал на 10 хил. максимум 15хил. и заради това се притеснявам , а иначе е по редки разправии!Изключвам първия преглед на 1000км.,който е препоръчителен!

15 000 км. макс. .....това в книжката го остави, карате автомобила в Бг а не в Германия примерно ,където се счита че там е по чисто ..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи вече трябва да се разбера с Ратола и Цено,защото вече съм на 15700км.Мерси за асистенцията,точно затова се опасявах че 20хил. ми се струват доста!!!Някакви препоръки и съвети от вас ???Примерно кои филтри са задължителни и кои не???Какво масло и т.н.Благодаря предварително! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 18 Май ми смениха въздушен и маслен филтър, масло и още един маслен филтър, който бе с цена около 3 лв. (може да е на скоростната кутия) и отстраниха едно потропване отзат в ляво за 295лв. всичко. Не са сменили филтъра на купето (май му казват поленов филтър) и когато не съм пуснал климатика вътре се появява една неприятна миризма като на стар чадър. Явно го сменят на 2 години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 18 Май ми смениха въздушен и маслен филтър, масло и още един маслен филтър, който бе с цена около 3 лв. (може да е на скоростната кутия) и отстраниха едно потропване отзат в ляво за 295лв. всичко. Не са сменили филтъра на купето (май му казват поленов филтър) и когато не съм пуснал климатика вътре се появява една неприятна миризма като на стар чадър. Явно го сменят на 2 години.

 

На мене първото обслужване ми беше в Дарс Ауто Бургас. Смениха ми маслото Mobil-1 0/40, маслен филтър, въздушен филтър. За всичко ми взеха 218лв с ДДС. Второто ми обслужване беше в БСП, там само за смяна на масло и маслен филтър ми взеха 280лв. Ебаси и разликата. Защо така се получи не знам.

Абе колега, това потропване не е ли отзад в дясно?

Или на всеки му хлопа на различно място?

Казаха ли ти от какво ти потропва?

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От БС ми казаха направо на 20к да ходя, но взе да ми пищи още на 10к, а и колата беше минала една година и реших да ида. Взеха ми 340 лв. Честно казано разхода не мръдна, но колата върви доста повече. По-добре отивай по-раничко :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо Васко не казаха. Да не говорим, че им обърнах внимание, всичко което свалят да сложат в торбичките, които бях подготвил в багажника.

Дръжки! Колкото ти си чул, толкова и те. В Съботата на 20.06 ми откраднаха едната пластмаса, която закрива държача за багажника на покрива от страната на пътника до шофьора. В Понеделник (на 22.06) им закарах колата за сменят простолутия възвратен клапън и на обяд като я взех колата попитах колко струва тая пластмаса. Отговориха ми около 9.хх-10 лева. В Петък отивам да си купя, че приключих с големите харчове и момчето ми казва 50 лв., а половин час преди това бях напълнил резервоара до горе и ми бяха отказали 20-30 лв в джоба. Отказах се естествено, че нямаше време да се занимавам с банкомати, а и в 18 часа трябваше да съм в Монтана и така в 17 часа зарязах БС и потеглих.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес се обадих в Ратола и веднага ми дадоха час в удобно за мен време и ми свършиха работа веднага за 229лв.Много съм доволен!Всичко беше опаковано за да не се цапа колата ,дори волана бяха опаковали с фолио.Избързах със смяната с около 5хил. км ,но съм много по спокоен.За разход и вървене нямам още наблюдения,но ми се струва малко невероятно да свали съществено разхода и да литне като самолетче,но дано да сте прави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес се обадих в Ратола и веднага ми дадоха час в удобно за мен време и ми свършиха работа веднага за 229лв.Много съм доволен!Всичко беше опаковано за да не се цапа колата ,дори волана бяха опаковали с фолио.Избързах със смяната с около 5хил. км ,но съм много по спокоен.За разход и вървене нямам още наблюдения,но ми се струва малко невероятно да свали съществено разхода и да литне като самолетче,но дано да сте прави!

 

 

Радвам се, че си доволен. Надявам се занапред да си още по доволен. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо ще литне (ще усещаш все по-често превъртане на гуми) и след още 10 000 км ще усетиш по-осезаема разлика в разхода.

Само не знам кога ще пипнат по компа, че да може да прави 6500-7000 оборота. За сега максимума е 6200.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ники ,от утре яхвам колата и ще я тествам обстойно!Някой досега сменял ли е масло на автоматичната скоростна кутия и на колко хил. го дават да се сменя??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ники ,от утре яхвам колата и ще я тествам обстойно!Някой досега сменял ли е масло на автоматичната скоростна кутия и на колко хил. го дават да се сменя??

 

Има време. Мисля , че е на около 70 000 :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо Васко не казаха. Да не говорим, че им обърнах внимание, всичко което свалят да сложат в торбичките, които бях подготвил в багажника.

Дръжки! Колкото ти си чул, толкова и те. В Съботата на 20.06 ми откраднаха едната пластмаса, която закрива държача за багажника на покрива от страната на пътника до шофьора. В Понеделник (на 22.06) им закарах колата за сменят простолутия възвратен клапън и на обяд като я взех колата попитах колко струва тая пластмаса. Отговориха ми около 9.хх-10 лева. В Петък отивам да си купя, че приключих с големите харчове и момчето ми казва 50 лв., а половин час преди това бях напълнил резервоара до горе и ми бяха отказали 20-30 лв в джоба. Отказах се естествено, че нямаше време да се занимавам с банкомати, а и в 18 часа трябваше да съм в Монтана и така в 17 часа зарязах БС и потеглих.

Опаааааа. За тая пластмасова капачка за багажника съм забравил да споделя. Един колега от Бургас е имал тази участ да си я загуби. Те си падат от скороста и вибрациите по така перфектните пътища на милата ни Родина. Та той ми каза преди 2-3 седници че е ходил да си купи нова и се е порязал 50 кинта. Просто ги проверявай по-честичко като си покрай колата, дали не са се подготвили да паднат. Побутвай си ги на място(на зад се бутат за да си седят там). А за тоя клапан не знам ти колко си чакал, но на мене в БСП ми го смениха за 40мин. с чакането да влезе и да излезе колата, което ме навежда на мисълта, че самата маниполация не е за повече от 10-15мин.

Ти в кой сервиз си ходил да ти оправят тропането? Ще ги накарам да се обадят там и да ги питат от кво е и как се оправя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само не знам кога ще пипнат по компа, че да може да прави 6500-7000 оборота. За сега максимума е 6200.

Ами и за това си има майстор, ама още взема скъпо! 600 Евро иска за да се оправи тая работа. Оборотите ще отидат до 7000, мощоста с +18hp, а въртящият момент с +27Nm. За атмосферен двигател ми се струва добре, но скъпо за така създалата се ситуация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ники ,от утре яхвам колата и ще я тествам обстойно!Някой досега сменял ли е масло на автоматичната скоростна кутия и на колко хил. го дават да се сменя??

Цено, на скоростите маслото го дават да се смени на 90 000км. Още 49 000км ми остават до тогава. :icon_thumbup:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Те си падат от скороста и вибрациите...

...А за тоя клапан не знам ти колко си чакал...

...Ти в кой сервиз си ходил да ти оправят тропането...

Не е паднала 100% съм сигурен. Дори алармата се включи, но докато отида до прозореца при колата нямаше никой. Май ще трябва да сложа една камера да гледа колата като е на улицата.

 

За смяната на клапъна незнам колко време отнема, защото им оставих колата сутринта 8:30 и си я взех в 12:30. Цяла седмица съм се мотал около НСБОП и НСС на бул.Черни връх на едни курсове и нямаше как да стоя и да чакам да я оправят и да си я взема.

 

До сега винаги съм бил обслужван (колата де) в БС в София (кв. Хаджи Димитър).

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До сега винаги съм бил обслужван (колата де) в БС в София (кв. Хаджи Димитър).

А ми там в БСС на Хаджи Димитър ли ти оправиха тропането? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...