Премини към съдържание

Малко тъпи въпроси от мен


f18

Препоръчано мнение

1. Сервизното обслужване на 1000 км. какво представлява - има ли смисъл да се ходи (то нали е пожелателно) - аз вече направих 2000 км. и тогава се сетих че не беше зле да се отиде.

2. Знам че първата смяна на масло е на 1 г. (или 15 к км) - въпросът ми е ако се получи малко изгаряне на масло - т. е. нивото на маслото да спадне под MIN, как следва да се реагира?

Нито знам какво масло има в момента в двигателя. Май не върви и сам да си го допълня (даже да имах малко от същото масло) защото нали сманята следва да се извърши в оторизиран сервиз и това би нарушило гаранцията (сигурно компа ги помни тези неща по някакъв начин).

Не вярвам да е възможно такова спадане, щото колата е нова, но все пак да попитам какъв е начинът на действие при такава случка. Примерно старата ми кола (рено) никога не ми гореше масло и не ми се е налагало доливане, но винаги си държах в багажника малко от маслото Elf (остатък в тубата от последната смяна) ...

3. Подобен въпрос на т. 2 имам и относно антифриза ??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1. Сервизното обслужване на 1000 км. какво представлява - има ли смисъл да се ходи (то нали е пожелателно) - аз вече направих 2000 км. и тогава се сетих че не беше зле да се отиде.

2. Знам че първата смяна на масло е на 1 г. (или 15 к км) - въпросът ми е ако се получи малко изгаряне на масло - т. е. нивото на маслото да спадне под MIN, как следва да се реагира?

Нито знам какво масло има в момента в двигателя. Май не върви и сам да си го допълня (даже да имах малко от същото масло) защото нали сманята следва да се извърши в оторизиран сервиз и това би нарушило гаранцията (сигурно компа ги помни тези неща по някакъв начин).

Не вярвам да е възможно такова спадане, щото колата е нова, но все пак да попитам какъв е начинът на действие при такава случка. Примерно старата ми кола (рено) никога не ми гореше масло и не ми се е налагало доливане, но винаги си държах в багажника малко от маслото Elf (остатък в тубата от последната смяна) ...

3. Подобен въпрос на т. 2 имам и относно антифриза ??

Понеже колата е гаранционна най-добре всички тези въпроси да ги отнесеш в сервиза .

Относно първия преглед , той не е задължителен а само пожелателен , но не е лошо да го направиш няма да ти струва нищо , ако всичко е наред с колата , но ако се появи някой проблем после могат с чиста съвест в сервиза да си измият ръцете и да ти отпадне гаранцията /понеже не си я вкарал за преглед/.

Относно доливането аз не бих поемал такива рискове .

Абе общо взето една от най големите далавери да караш нова кола е това , че имаш 3 години гаранция използвай си правата защото те не са вечни.

Успех , късмет и много безаварийни :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... но ако се появи някой проблем после могат с чиста съвест в сервиза да си измият ръцете и да ти отпадне гаранцията /понеже не си я вкарал за преглед/.

 

Е това горното не може да е вярно, щото това си е пожелателен (опционален) преглед все пак и за него даже няма нищо писано в сервизаната книжка към колата. Така че не могат да си измият ръцете ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е това горното не може да е вярно, щото това си е пожелателен (опционален) преглед все пак и за него даже няма нищо писано в сервизаната книжка към колата. Така че не могат да си измият ръцете ...

 

Колега, моят съвет е да си отидеш на прегледа - все пак ще загубиш около половин-един час, не е кой-знае какво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моят съвет е да си отидеш на прегледа - все пак ще загубиш около половин-един час, не е кой-знае какво.

Максимум 15 минути. Докато отиде до шоурума да види новите модели и са готови.

Само при условие, че е 5 минути по-рано от записания част при приемчика. Бе каквото и да си говорим, ако ние сме точни и момчетата са точни. Няма разтакаване и губене на време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...