Премини към съдържание

Парното на паджерото


Препоръчано мнение

Цяло лято датчика за температурата на водата в радиатора беше на мин. и само на извънградско леко се изместваше. През зимата ще е по-зле. Това нормално ли е? Перката на радиатора се върти постоянно. Да я спирам ли или да карам с ушанка? :D

Някакви предложения за "по-топла" зима?

 

Thanks

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем и той се казваше термостат. След смяната му всичко е ОК. Ако е дизел е срамота да е студено :( Хората ни викат на колите "печки"

Перката не пипай! При спрян мотор я завърти с ръка. Трябва да се върти с леко съпротивление в съединителя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем и той се казваше термостат. След смяната му всичко е ОК. Ако е дизел е срамота да е студено :( Хората ни викат на колите "печки"

Перката не пипай! При спрян мотор я завърти с ръка. Трябва да се върти с леко съпротивление в съединителя

 

Luka приятелю,

"печка" е! И сега ако ми кажеш къде се намира за да го сменя :first: .

 

ПП. By the way имаш ли e-mail?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Luka приятелю,

"печка" е! И сега ако ми кажеш къде се намира за да го сменя :first: .

 

ПП. By the way имаш ли e-mail?

 

Хващаш долния маркуч от радиатора и той ще те заведе право при него. Държат го две гайки, но мястото е кофти. Освен това се и настройва, но едва ли при тебе случая е такъв. Сменяй!

и-мейла трябва да е в профила?!?

hurricane18@abv.bg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш долния маркуч от радиатора и той ще те заведе право при него. Държат го две гайки, но мястото е кофти. Освен това се и настройва, но едва ли при тебе случая е такъв. Сменяй!

и-мейла трябва да е в профила?!?

hurricane18@abv.bg

 

:good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Има вариант да е направило "въздушна възглавница". Ако парното духа студено трябва да се обезвъздуши системата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант да е направило "въздушна възглавница". Ако парното духа студено трябва да се обезвъздуши системата.

 

Тц, нашето си е трактор, Big Boss :D Няма специална технология за обезвъздушаване, просто капачката на радиатора си е най високата точка и по естествения наклон на маркучите...та там :icon_thumbup: Огромния двигателен отсек дава И това предимство.

За сравнение погледни мястото(или по-скоро липсата му) под капака на един Ситроен ХМ например...

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Luka, тези модели нямат клапа за обезвъздушаване, но преди няколко месеца имах такъв случай. Някой преди това е решил да сменя цялата система. Не беше отворил парното и нали се сещаш какво се беше случило :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш долния маркуч от радиатора и той ще те заведе право при него. Държат го две гайки, но мястото е кофти. Освен това се и настройва, но едва ли при тебе случая е такъв. Сменяй!

и-мейла трябва да е в профила?!?

hurricane18@abv.bg

 

Трябва ли да махам помпата на сервото? :icon_hmm:

Втората гайка е точно под него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ли да махам помпата на сервото? :icon_hmm:

Втората гайка е точно под него.

Свалял съм термостата и без да свалям помпата, но си е кофти особено при сглобяването. Както си решиш!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

Здравейте колеги.

И аз имам проблем с парното. Просот не топли, едно на ръка че климатика не работи, него ще го излекува мастора. НО парното въобще не топли, колата си загрява много добре но парното не тръгва, духа но студено. И аз ли трябва да обезвъздушавам?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

И аз имам проблем с парното. Просот не топли, едно на ръка че климатика не работи, него ще го излекува мастора. НО парното въобще не топли, колата си загрява много добре но парното не тръгва, духа но студено. И аз ли трябва да обезвъздушавам?

Първо вижте дали клапата за студен или топъл въздух се движи, не от врътката, а от долу ,под джапката и по към центъра на таблото, ако сте с климатик или климатроник, то тя се управлява от ел. моторче, което може да е сдало багажа, или пък просто да се е разкачила щангичката, която бута/дърпа клапата...........Ако не е от това, така и така сте го поразглобили, вижте и махнете поленовия филтър и от там с пръсти пипнете питата на парното , ако е топла, значи нещо друго е станало , ако не е топпла, тогава по някаква причина не влиза вода в нея, естествено това се прави при загрял мотор...........Ако не е топла/гореща, то погледнете маркучите за парното, те се наммират при мотора и единия им край е от към блока и главата, а другия им край влиза в диафрагмата на автомобила, т.е. това, което дели мотора от купето..........ако те са студени, значи имате проблем с главата или блока, или пък по някаква причина не идва вода до там............ако са топли и въпреки това нямате парно, то тогава вероятно става дума за запушена пита на парното ............може да разкачите маркучите и да видите какво става там..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...
Здравейте колеги.

И аз имам проблем с парното. Просот не топли, едно на ръка че климатика не работи, него ще го излекува мастора. НО парното въобще не топли, колата си загрява много добре но парното не тръгва, духа но студено. И аз ли трябва да обезвъздушавам?

 

 

Колега и при мен беше така.Само с две думи.....беше толково задръстено,че се наложи с шило да се препробиват отворите-естествено от майстор.Ако искаш пиши на ЛС и ще ти пратя координати.12 часа = парно за 100 зими!

Редактирано от sithius
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...