Премини към съдържание

Преглед преди покупка?


nstancheff

Препоръчано мнение

Колеги, темата не е за предимствата и недостатъците на ръчна или автоматична скоростна кутия... Придържайте се към заглавието на темата, не е нужно да се разводнява.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Kaкто могат да му свършат работа, така и много лоша услуга мога да му направят в "Рубин". Мога да те закарам да ти покажа скоростна кутия, буквално счупена от тях, понеже не са могли да я разглобят. Има и куп други негативни примери за този сервиз. Лично аз бих препоръчал да се стои далеч от тях, понеже съм им бил клиент няколко пъти.

:tooth: :tooth:

Дали е съвпадение или не, но днес дойде при мен клиент със същите оплаквания за Рубин...........

Мисля обаче, че не всички са некадърни, просто в този сервиз работят 10-15 души (може и по-малко), всеки един има някакви качества, но има и такива, които нямат качествата на добър монтьор и се получава следното: той чупи колата, после сервиза излиза че е калпав........... В този сервиз познавам само Иво и Кольо - за Кольо няма да коментирам - гледа да те резне (това е собственика на сервиза), лъже яко и т.н. Това може да го потвърди и Светльо.......... но за Иво имам друго мнение и то е доста добро......... но лошото е, че той вече не работи монтьорство, а шефство го раздава.........

Така че има и добри, и лоши страни на този сервиз......... май повечето са лоши, нооо..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе вземете си една ръчка и оставете тези автоматици. Вземаш я, сменяш й лагерите на първичния вал и минаваш 200 000 км. Лично мнение, автоматикът е за мързеливи хора и които не ги кефи бързото превключване и връщането 2 предавки по надолу :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

За това и аз така мисля, автомата прави колата по-мудна от ръчката, вярно че и ръчката не е много надеждна, ноо........ все пак минаваш с максимум два пъти по-малко за ремонт, отколкото при автомата...........

200 000 км. е пресилено............. максимум 100 000 км. пробег - Защо? Ми защото една кутия не е само лагери, а са и зъбчатки, синхронизатори, втулки, пеперуда, избирачи и т.н., които и те се подлагат на натоварване и износване.............. зъбните колелета на всяка предавка, на пиниона, на короната и т.н. и те имат цементация, която с времето пада и почва да вие все едно лагери, дори и да смениш лагерите, нищо няма да стане, тъй като виенето идва не от тях............ аз винаги гледам всичко това и му казвам на клиента еди какво си и т.н., за да го има на предвид........... така че е много относително и това може да се каже единствено от субективна оценка........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на същото мнение DJ tymbi :) Ръчката си има много повече предимства :)

 

Eй бе аман... Автомата има повече предимства, защото аз имам автомат, затова :)

Детска градина... Моят кораб е по-хубав от твоето камионче щото е син :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Автомата е хубав, ама ако е Калашников....

Темата беше за друго, пак се започват безсмислени спорове (кое е по по най) и за това я заключвам.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...