Премини към съдържание

2 въпроса към 4г63 1г


Препоръчано мнение

1. Kарам с на хюндай лантра бензинова помпа с 1.6 мотора а сега съм с на еклипс мотора 2.0 4г63 1г и искам да попита какъв е дебита на 1.6 и на 2.0 и дали може да остана с тази помпа като се има в предвид че съм с дюзи от 2.0 и регулатор от 2.0.

 

 

2. В момената съм с датчика на разпределителния вал от 1.6 има ли някакво значение между датчика на 1.6 и 2.0 и искам да попитам някой знае ли как се настройва защото съм го сваля пък знам че имам значение позицията му

 

http://lantra-project.hit.bg/SSPX0376.jpg

 

 

това не моя мотор на снимката :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По 1-я ти въпрос - еднакви са помпите ..............осигуряват 3-3.5 атм. налягане

По 2-я ти въпрос - също са еднакви ,а позицията й трябва да я установиш със стробоскоп...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По 1-я ти въпрос - еднакви са помпите ..............осигуряват 3-3.5 атм. налягане

По 2-я ти въпрос - също са еднакви ,а позицията й трябва да я установиш със стробоскоп...........

 

Благодаря много, а за този стробоскоп какво представлява? Само на майстор ли става настройката и какво значение има дали е настоен или не?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами стробоскоп има в сервизите ! Това е една лампа която светва когато се подаде искра на 1-ви цилиндър и има белези на шайбата на коляновия вал и на капака на ремъците !!! Това е ъгълът на изпреварване на запалването !!! Той трябва да е в определени граници !!! До колкото си спомням на мотора 4G63 беше около 7 градуса !!! Това е всичко , но е доста важно !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами стробоскоп има в сервизите ! Това е една лампа която светва когато се подаде искра на 1-ви цилиндър и има белези на шайбата на коляновия вал и на капака на ремъците !!! Това е ъгълът на изпреварване на запалването !!! Той трябва да е в определени граници !!! До колкото си спомням на мотора 4G63 беше около 7 градуса !!! Това е всичко , но е доста важно !!! Поздрави :mitsu-smiley:

 

Благодя, ще го оправим. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...