Премини към съдържание

Как да отблокирам столчето/колана?


Препоръчано мнение

Бонжур лейдис & джентълмен,

 

Закачих детското столче значи.

Направих го преди да разбера за това, че задните коланите имат режим 'детско столче' - т.е. режим, в който тресчотката им позволява само натягане, поне докато не навият колана до определена точка.

Та сега положението е следното - колана е в такъв режим и столчето е ни напред, ни назад (това щото опасването с колана е в един по-сложен стил, дето не позволява вече да освободя столчето).

 

Не съм свалял още кората над ролката на колана да видя отдолу как е хавата.

Някакви идеи/съвети?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бонжур лейдис & джентълмен,

 

Закачих детското столче значи.

Направих го преди да разбера за това, че задните коланите имат режим 'детско столче' - т.е. режим, в който тресчотката им позволява само натягане, поне докато не навият колана до определена точка.

Та сега положението е следното - колана е в такъв режим и столчето е ни напред, ни назад (това щото опасването с колана е в един по-сложен стил, дето не позволява вече да освободя столчето).

 

Не съм свалял още кората над ролката на колана да видя отдолу как е хавата.

Някакви идеи/съвети?

Задните колани на галанта работят както предните. Не можах много добре да си представя каква трудност имаш, но със сигурност можеш да махнеш столчето. След това, няколко пъти пораздвижи колана и той ще се прибере сам. Не ми е известно да има различен режим на задните колани. Виж внимателно схемата, нарисувана на самото столче, прекарването на коланите за първи път не е особено логично и лесно. Между другото какво е столчето и каква - колата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задните колани на галанта работят както предните. Не можах много добре да си представя каква трудност имаш, но със сигурност можеш да махнеш столчето. След това, няколко пъти пораздвижи колана и той ще се прибере сам. Не ми е известно да има различен режим на задните колани. Виж внимателно схемата, нарисувана на самото столче, прекарването на коланите за първи път не е особено логично и лесно. Между другото какво е столчето и каква - колата?

 

Ами първо - наясно ли си с режима, за който ти говоря?

Ако съдя по написаното от теб - по-скоро не.

Пак казвам - като изтеглиш колана докрай и той влиза в един режим, при който допуска само навиване (т.е. 'гълта, но не връща')

От този режим излиза едва след като се навие/глътне до определена дължина (да кажем 2/3 от цялата, но не е точно).

Аз няма начин да го 'нахраня' до това положение, т.к. доста колан е увързан около столчето.

Получила се е мъртва хватка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами първо - наясно ли си с режима, за който ти говоря?

Ако съдя по написаното от теб - по-скоро не.

Пак казвам - като изтеглиш колана докрай и той влиза в един режим, при който допуска само навиване (т.е. 'гълта, но не връща')

От този режим излиза едва след като се навие/глътне до определена дължина (да кажем 2/3 от цялата, но не е точно).

Аз няма начин да го 'нахраня' до това положение, т.к. доста колан е увързан около столчето.

Получила се е мъртва хватка.

Сега разбрах какъв ти е проблемът - на моето детско столче няма никакви проблеми, та вероятно затова трудно съм те разбрал.. :icon_dance: Ами изходът е само един - опитай да откачиш коланите от столчето, макар и да ти струва малко повече дърпане...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И не можеш да отвориш закопчалката?!?!?!

Напъни колана по посока на ключалката и я отвори. 3 различни столчета съм имал в колата и 2 кошчета. Чак дотам не е затягало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...