Премини към съдържание

Относно джанти


penchod

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Извинявам се първо ако темата е в грешен форум, ама става въпрос за Галант.

На въпроса, последно време се колебая, дали да не обуя Галанта с 15-ки, та въпроса е:

 

1. Какво ще промени това, в момента съм с хубави оригинални 14-ки, доста леки и изобщо добри джанти. Та ще има ли друг ефект освен леко по-добър визуален ефект и малко по-евтини гуми, изобщо има ли съществен смисъл от този ъпгрейт?

2. Тъй като една от целите на подмяната е да повдигна малко колата, то може ли Галанта да се обуе с 195/65/15, ако взема 15-ки, и това как ще се отрази на стабилност, возия и разход, ако може?

3. Може ли някой да ми каже, дали DEZENT са добра марка за джанти?

 

Предварително благодаря, поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Извинявам се първо ако темата е в грешен форум, ама става въпрос за Галант.

На въпроса, последно време се колебая, дали да не обуя Галанта с 15-ки, та въпроса е:

 

1. Какво ще промени това, в момента съм с хубави оригинални 14-ки, доста леки и изобщо добри джанти. Та ще има ли друг ефект освен леко по-добър визуален ефект и малко по-евтини гуми, изобщо има ли съществен смисъл от този ъпгрейт?

2. Тъй като една от целите на подмяната е да повдигна малко колата, то може ли Галанта да се обуе с 195/65/15, ако взема 15-ки, и това как ще се отрази на стабилност, возия и разход, ако може?

3. Може ли някой да ми каже, дали DEZENT са добра марка за джанти?

 

Предварително благодаря, поздрави.

Моята е с точно този размер гуми и джанти, няма съществена разлика във вървенето, само че е неподходящ размер и отчита с 4 километра повече на скоростомера, това е!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галанта може да го обуеш със 205/60/15 за летни, което е доста добър размер и няма да нарушиш с много разхода - съвсем малко може да се вдигне. Стабилността е отлична и с добри гуми ще е перфектно - от личен опит ти казвам - аз бях с 15" и TOYO PROXES CF1 205/60/15 и е много добър избор.

За Dezent мога да кажа, че са добра марка и не са скъпи, ако имаш възможност потърси оригинални 15" на Мицубиши като друг избор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега съм намерил едни 16-ки, 205/50/16 и не знам дали ще ми качи разхода и дали няма да ми тежи на колата? :icon_n_ermm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега съм намерил едни 16-ки, 205/50/16 и не знам дали ще ми качи разхода и дали няма да ми тежи на колата? :icon_n_ermm:

 

Карах дизелов Галант с този размер - идеални му бяха и не се отрази на разхода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карах дизелов Галант с този размер - идеални му бяха и не се отрази на разхода.

Мерси колега!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колега, има калкулатор на гуми. Дава точно какви гуми с какъв размер да сложиш, за да не променят показанията на скоростомера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...