Премини към съдържание

Carisma 1.8 Gdi, всякаква информация 99г-2001/2г


SPARCO

Препоръчано мнение

Здравейте на всички маняци :mitsu-smiley: , аз карам Хонда Сивик 1.5 ВТЕК 114 коня, и режих да взема по голяма кола, но да не бягам от японското. Бях се дърпал един път с Колт 1.3 и малко остана да ма скрие както бях с 114 коня на старта. Та четох навсякаде за този GDI мотор и останах много приятно изненадан. Искам да попитам за модела преди и след фейслифта, има ли разлика по интериора, по удобствата, интересува ме всякаква техническа информация, като предавки - къси ли са, дълги ли са, на 3-та над 4 хиляди оборота има ли ряз, при над 160 как е кормилната уредба, спирачки, проблеми дали има евентуални по електрониката, ходовата част в завои. Дали не може да направи издънка колата? И ме интересува нещо съществено - понеже сам 190 висок, и дали ще ми е удобна примерно да отида и да се върна до София? Дали ще ми издаржат ангелите да я докарам от Германия, защото има такава вероятност. Разхода горе долу ми е ясен - повече от приличен. Спирачките дали са 4 диска или 2 по 2 диска, барабани, дали за 4-ма средно високи ще е удобно за дълъг път. Ако си правите сбирки може да дойда на някоя ваша сбирка във Варна да видя такав модел. Благодаря ви предварително и се извинявам ако повтарям доста хора, просто главно ме интересува проблемите в електрониката, окачване, и височината ми дали ще ми е проблем :) . Поздрави:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук има много колеги собственици на тая модификация с GDI мотор. Никой от тях не се е оплакал от колата си. Но попрочети темите има доста такива. Също и по отношение на ръста ти - това едва ли ще е проблем, дори ще се учудиш от това колко комфортна може да е колата. Но с всичките чуденки можеш да се убедиш сам просто като се направи един тест драйв. Едва ли някой ще ти откаже, още по-вече и от Варна има колеги с Каризми с тоя мотор. За другото - ако имаш спортни амбиции, зависи доколко са ти завишени приоритетите и точно какви очаквания имаш на тая тема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ми е, че ако търся спортно изпълнение трябва да се спра на Lancer или Ecplise. Въпроса е, че спортната кола и 4-местна да е - си остава за мен двуместна. Отзад си е наказание, както и повечето ми авери са високи. Още по лошо, мисля че 1.8 ГДИ ще е много добре за целта, не очаквам спортни качества в колата, просто динамика и сигурно окачване в рамките на допустимото, пак то окачването не е проблем с подмяна...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам си от Варна, има толкова колеги там с ГДИ. Сигурен съм че никой няма да ти откаже да покараш и да прецениш, дали това е твоя автомобил. И само за протокола.....ако я взимаш за спортно каране, то тогава модела преди фейслифта е по-добър в това отношение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм 195 см и се събирам, но още един като мен отзад, няма да се чувства комфортно на дълъг път. Все пак не е бус.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички маняци :mitsu-smiley: , аз карам Хонда Сивик 1.5 ВТЕК 114 коня, и режих да взема по голяма кола, но да не бягам от японското. Бях се дърпал един път с Колт 1.3 и малко остана да ма скрие както бях с 114 коня на старта. Та четох навсякаде за този GDI мотор и останах много приятно изненадан. Искам да попитам за модела преди и след фейслифта, има ли разлика по интериора, по удобствата, интересува ме всякаква техническа информация, като предавки - къси ли са, дълги ли са, на 3-та над 4 хиляди оборота има ли ряз, при над 160 как е кормилната уредба, спирачки, проблеми дали има евентуални по електрониката, ходовата част в завои. Дали не може да направи издънка колата? И ме интересува нещо съществено - понеже сам 190 висок, и дали ще ми е удобна примерно да отида и да се върна до София? Дали ще ми издаржат ангелите да я докарам от Германия, защото има такава вероятност. Разхода горе долу ми е ясен - повече от приличен. Спирачките дали са 4 диска или 2 по 2 диска, барабани, дали за 4-ма средно високи ще е удобно за дълъг път. Ако си правите сбирки може да дойда на някоя ваша сбирка във Варна да видя такав модел. Благодаря ви предварително и се извинявам ако повтарям доста хора, просто главно ме интересува проблемите в електрониката, окачване, и височината ми дали ще ми е проблем :) . Поздрави:)

Ще се опитам да ти предам моите наблюдения:

- По интериора - няма почти никаква разлика - само средния панел е различен - с по-голям дисплей за компа

- На удобства - предполагам, че няма разлика. Зависи от оборудването.

- предавките не са къси, след трета - дори са дълги

- двигателя се "отваря" след 3 000 оборота, така, че от 3 до 5 хил. - ряз колкото си искаш

- позволявал съм си да карам с 200 км/ч по магистралата точно до Пловдив (между Голямокомарско и Карловско шосе), а там както всички знаят неравности колкото си искаш, та колата си се държеше доста добре

- след фейс-лифта Каризма-та е и отзад с дискове и спира доста добре (особено с АБС)

- място в купето има достатъчно (спирал съм до Мер****с 124-купе и Каризмата е по-голяма), но не си мисли, че взимаш Галант ;)

- по електрониката май не съм чувал да прави проблеми (Milen_z или DJ Tymbi да кажат)

Поздрави и успех с търсенето!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А дисплея (компа), вързан ли е с касетофона/радиото?

Т.е. ако махнеш радиото - да ти умира дисплея, както се случва на доста съвременни коли...

 

И компа освен, че има по-голям дисплей, показва ли нещо повече от този преди фейслифта?

 

 

Колега, ползвай главни букви в началото на изреченията!

Модератор

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Умира ти само информацията на музиката. И не можеш да местиш информацията - среден разход - средна скорост - оставащ преход в км., но това не е много важно, според мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като имате Сбирка в Варна може да мина да седна само в една карисма, да видя само дали ми е удобна мен това ми стига :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като заговорихте за дисплея(борд-компютъра), имам едно питане. Километрите, които показва за следващо зареждане, при мен са нереално много. Всичко със средната скорост и разход е наред, но оставащите километри са с около 200 в повече.

Може ли някой да ми каже на какво се дължи това и може ли да се коригира?

 

Предварително благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз дори незнам,че има такава функция в дисплея ми.Я ме светни,коя по ред е тя от среден разход нататък!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като заговорихте за дисплея(борд-компютъра), имам едно питане. Километрите, които показва за следващо зареждане, при мен са нереално много. Всичко със средната скорост и разход е наред, но оставащите километри са с около 200 в повече.

Може ли някой да ми каже на какво се дължи това и може ли да се коригира?

 

Предварително благодаря!

По мое лично наблюдение тези сметки (на компютъра) са без кръчмар.

Редовно, като заредя до горе, ми показва, че имам гориво за 400-600 км.

По някога започва да пищи, че имам гориво само за 50 км, а съм имал поне 15 литра.

Така, че не вярвайте на тази информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си е точен компютъра, просто трябва да свикнете да работите с него. На каризмата нямам, но преди карах кола с такъв 8 години и установих, че показателя за километри, които можете да изминете е неизменно свързан със средния разход на колата. Мисля, че най-точен е на дълъг път в градът разхода е доста променлив и наистина не отчита точно. Искам да ви попита, а случвало ли ви се е след зареждане като покарате градско и километрите намаляват, а излезете ли на извънградско започват да се възвръщат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. Затова казвам, че не е много точна информацията.

Мисля, че на определен период от време, на база среден разход изчислява километрите, които могат да се изминат

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И много бавно опреснява данните.......Взима някакви средни стоиности, и като заредиш може след 30-40км да ти покаже точни данни......Абе знам глупаво е ама няма как по точно и бързо да се рализира такава функция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поводът да ви попитам за тази аномалия е, че съм карал друга марка автомобил с дисплей, който отчита километри до следващо зареждане и данните бяха точни. Съгласен съм, че опресняването на информацията може да е по-бавна, или не дотам точна, но при мен става въпрос за разлика от 200-220км.

С други думи: при светеща лампа за свършващ бензин и стрелка в крайно ляво положение, на дисплея пишеше, че до следващо зареждане остават 190км. Заредих 30л. бензин и компютъра отчете, че до ново зареждане има 560км. Все едно, че в резервоара си седят едни 17-19л., но определено не са там.

:rolleyes:

Не е болка за умиране, но просто исках да разбера има ли някакъв вариант за корекция на тази неточност. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....Все едно, че в резервоара си седят едни 17-19л., но определено не са там.....

 

Което определено ме навежда на мисълта че нещо му куца резетването.......Не си спомням в момента, кои от тези показания се нулират и кои не......Защо не пробваш да ги изравниш.....Имам предвид когато бензина ти е на прага на резервата да се нулира пробега и разхода.... После зареждаш определено количество и да видим как ще се промени пробега.......

Ейй навремето в ученическите години с на един познат Омегата си правихме такива майтапи, и баща му все се чудеше защо пише едно, пък бензина свършва... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако често се зануляват всички показания, отчитането става точно.А ако се трупат дълго време без зануляване, натрупаната грешка се увеличава.

P.S. Колега, колко ти е средния разход, защото при мен на пълен резервоар ми дава за изминаване поне 760 км.?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато reset-вам дисплея се нулират само средната скорост и средния разход. Оставащите километри до зареждане остават непроменени, което според мен е логично, тъй като би трябвало да натрупва количествата бензин. Явно има някаква грешка в това звено, но май много се задълбах в темата и се извинявам, ако съм ви отегчил. :rolleyes:

Купих колата преди няколко дни и това което ми дава като разход дотук в града е 9,5л/100км. По мои виждания, разходът е прекрасен, отчитайки лудницата в София, мощността и габаритите на автомобила. Доста се обогатих от компетентните мнения на повечето колеги от форума, за което сърдечно благодаря! Определено ми помогнахте да направя избора си за този автомобил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...