Премини към съдържание

Тракане от към амортисьорите?


milenjs

Препоръчано мнение

Когато си купи Вагончето имаше едно гадно тракане като попаднеше лявото колело в дупка, при оглед го установих в "ботуша" на амортисьора и след затягане на гайката която се вижда под гумичката отгоре изчезна (2-3 оборота затегнах). След месец започна да се чува отдясно - същата работа - направо стегнах и изчезна.

Сега наблюдавам следното - сутрин когато потегля се чува отново тропане, като покарам известно време (някллко минути) изчезва. Улицата по която излизам е адска, дупки от по 20+ см., 500 метра дълга, ужас :( Налага ми се да я минавам 10-на пъти...

Какво да правя - пак да натегна тези гайки или да сменям нещо. Гледах по схемите - има нещо между амортисьора и закрепването, като уплътнение или лагерче. Това с затягането не ми харесва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво да правя - пак да натегна тези гайки или да сменям нещо.

 

 

Според мене смени маршрута , ако може избягвай такива отсечки или си вземи БТР - /това в кръга на шегата/.

Но каквато и кола да е няма да издържи всеки ден 500 метра на 20-30 см дупки .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маршрута не мога да си го сменя, просто е единствения до където живея :( Повечето от приятелите ми отказват да идват с колите и :(

Какво да правя - да сменя амортесьорите или това нещо над тях което чука в дупките сутрин?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А гледал ли си наистина биалетките на стабилизиращата щанга и тампоните? Провери и тях, огледай и тампоните на носачите.... Ако не е от тях - вече не знам, трябва да се види от човек, който разбира

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами нищо не съм гледал, то и тропането е едва доловимо в големите дупки само и то при първите 3-4 минути след потегляне сутрин. Пробвах с натискане на колата надолу - чува се едва доловимо чукане (по скоро усеща с ръка) от шапката на амортисьора. Когато я взех блъскаше много яко и се оправи с натягане на гайката отгоре.

Утре най-накрая ще ми остане време (живот и здраве) да сменим антифриза и ще накарам майстора да я погледне на канала.

Какво стана със стрелката ти Роско?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...