Премини към съдържание

Странен проблем със стрелката за температурата


rosko

Препоръчано мнение

Здравейте!

От вчера имам много странен "проблем". Както си карам по магистралата, в един момент стрелката ми за температурата почна да трепти и да се връща надолу. Изправиха ми се косите, тъй като винаги си е седяла "закована" на средата, не е мръдвала, ама никога наникъде! Шашнах се малко, щото колкото повече газ подавам - толкова по-надолу слиза. И трепти. Тръгнах да отбивам на една бензиностанция да видя какво става, пуснах по инерция - на тихи обороти стрелката си залепна на нейното си място. Дадох газ - пада, пусна на тихи - отива си на мястото.... Те такова чудо не ми се беше случвало! Шах, шах и две пешки метър....

Дайте акъл, от какво може да е? С тоци ли е свързано, с какво ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен като електричар ;) с тоци. Но може и да е механичен проблема - има на тези стрелки едни успокоителни системи които интегрират показанията, в повечето случаи механични...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

От вчера имам много странен "проблем". Както си карам по магистралата, в един момент стрелката ми за температурата почна да трепти и да се връща надолу. Изправиха ми се косите, тъй като винаги си е седяла "закована" на средата, не е мръдвала, ама никога наникъде! Шашнах се малко, щото колкото повече газ подавам - толкова по-надолу слиза. И трепти. Тръгнах да отбивам на една бензиностанция да видя какво става, пуснах по инерция - на тихи обороти стрелката си залепна на нейното си място. Дадох газ - пада, пусна на тихи - отива си на мястото.... Те такова чудо не ми се беше случвало! Шах, шах и две пешки метър....

Дайте акъл, от какво може да е? С тоци ли е свързано, с какво ли?

Премери си зарядния ток от алтернатора ....и въобще електрическата система...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

От вчера имам много странен "проблем". Както си карам по магистралата, в един момент стрелката ми за температурата почна да трепти и да се връща надолу. Изправиха ми се косите, тъй като винаги си е седяла "закована" на средата, не е мръдвала, ама никога наникъде! Шашнах се малко, щото колкото повече газ подавам - толкова по-надолу слиза. И трепти. Тръгнах да отбивам на една бензиностанция да видя какво става, пуснах по инерция - на тихи обороти стрелката си залепна на нейното си място. Дадох газ - пада, пусна на тихи - отива си на мястото.... Те такова чудо не ми се беше случвало! Шах, шах и две пешки метър....

Дайте акъл, от какво може да е? С тоци ли е свързано, с какво ли?

И моята от една седмица е така :icon_crying: , но с тая разлика, че като подам газ се качва,а на свободна пада надолу. Все още не намирам време да отскоча до някой майстор , но ако успея преди теб ще пиша какъв е бил проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях забравил за темата......

Мерих-правих - всичко наред! Не ми се разглобяваше таблото и реших да поразмърдам клемите на датчиците, откъдето се оказа проблема. Явно се е размърдало нещо от вибрациите и не е правило хубав контакт. Няма окиси и др. мизерии по датчика и клемите, огледах, наместих и сега стрелката все така си е заспала на мястото!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...