Премини към съдържание

Проблем с компютъра на Lancer 1,5 Glxi - 90 година


Препоръчано мнение

Не знам дали е правилното място на темата.

Ще съм благодарен, ако някой от потребителите може да ми помогне.

 

Това лято, ми изгоря компютъра на LANCER-a. Двигателя на колата обаче е супер и въпреки, че има нужда от прагове и други дреболии, не си струва да се отписва засега.

 

Та така - някак го закрепихме да работи, с един друг компютър. Понеже това е 2-рият случай на тази кола да гори компютър, не би било зле да се оправи този и да седи в резерва.

Ето му данните и снимка:

 

MD 161174

E2T33480

 

post-3790-1224072121_thumb.jpg

 

Можете ли да кажете ,кой би могъл да ремонтира компютъра?

 

През лятото питах DJ Tumbi на ЛС, човекът ми е отговорил, благодаря много.

Но мен ме подхвана работата и чак след 2 месеца съм разбрал, а системата вече е изтрила отговора :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега! Напиши му ново ЛС ако си от София, той ти е най на чалъм.....Иначе и Милен от Пловдив може да ти свърши работа..... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я, такъв MD 161174 не съм виждал, по-точно такава конфигурация. Имам два изгорели с този номер, но са съвсем различни. Ако на Колт с този номер сложиш компютър с номер MD153010, той пак си работи без проблем. А 153010 малко по-лесно се намира. Иначе този твоя е гаден за ремонт, съмнявам се че ще аз ще мога да помогна. Поради гадния чип който обсъждахме в тази тема:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=7787

 

А именно МН60011.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, аз оставих един такъв MD153010 при един майстор от София, уж да го ремонтира. Цецо се казва човека, в Митсубиши сервиза на СБА (май беше) - след околовръстното, посока Панчерево. Изглежда читав. Просто човекът ме чака да се завлека в София някой ден да тества компа дали е станал.

Но тъй като ми хартиса този - MD161174 - реших да питам тук дали не знаете какво мога да го правя - освен да го сложа на витринка в хола ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво да го правиш.....може да ти каже майстор, след като го прегледа. Но ако е стандартния дефект за които се сещам.......слагай го на витринката от сега. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В другата тема която съм дал по-нагоре в линк, съм обяснил какво става от кондензаторите. Проблема е че чиповете не издържат на напрежението. И първо гори този МН60011, няма документация за него, няма го като резервна част. Компютър не съдържащ този чип има голям шанс да бъде отремонтиран. Но стигнало ли се е до проблем с кондензаторите..... и от там дефект в компютър съдържащ гореспоменатия чип.......аз лично не ги правя, на всеки друг компютър бих се пробвал без да се дърпам. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така се оказа - онова опушеното горе е този прословут чип MH 60011

Обаче няма изтекли кодензатори в този компютър......

 

Милене, ако ти го пратя по куриер, може ли да погледнеш дали може да се оправи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще го погледна, но нали ти казах как седят нещата с този чип. Ако успея да съживя някои от другите MD161174, мога да те уредя с работещ. Един вид от два да направя един.....не гарантирам, но ще пробвам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...