Премини към съдържание

Национална среща- програма


Препоръчано мнение

Колеги, датата на срещата наближава и мисля, че е време да направим приблизителна програма, която да се пусне като официална. В противен случай рискуваме да настъпи хаос.

 

Моето предложение, придружено с коментари:

 

1. Място на срещата: бензиностанцията на ЛукОйл след караулката на Хемус, по традиция

2. Час на срещата: Предлагам да е най-рано 9:00

Все пак е почивен ден, а срещи в 8:00 ми се виждат прекалено ранни. Освен това настаняването в хотела вероятно ще бъде от 14:00, както е в повечето хотели.

3. Настаняване и свободно време за обяд, басейн и т.н.

4. Потегляне за мястото за BBQ: около 16:30-17:00

Доколкото разбрах ресторантът е зает следобед със сватба, а миналата година персоналът не беше много дружелюбен, мотаеха се и не знаеха какво правят. Голямо чакане падна, като се има предвид, че бяхме 3-4 маси. Като се има предвид, че ще бъдем доста хора, проблемът с ресторанта се очертава да бъде доста сериозен и вероятността да си развалим настроението е доста голяма.

 

За това предлагам общата среща да бъде BBQ от 16:00-17:00 до колкото изкараме. За целта всеки трябва да се подготви както следва:

 

Какво да се носи:

a. Храна. Ако има вегетарианци може и зеленчуци на BBQ да се направят, гъби и т.н. Въобще- развихрете фантазията си. Малко хляб, някой домат или краставица... такива неща.

b. Напитки (желателно в хладилна чанта.)

c. Вода (дори за миене), защото иначе ще трябва да ходи до една чешма, а тя не е близо. Нещо за сядане, постилане, въргаляне

d. Барбекю + дървени въглища. Аз ще взема едно барбекю, една много хитра скаричка, за около 6-8 човека е достатъчно, но ако сме повече ще е хубаво да има поне още един уред. Дървени въглища продават по бензиностанциите. На Лукойла преди ж.п. моста по пътя за Горна Баня има.

e. Пластмасови чинии, чаши, прибори (и пликчета за боклук за след това). Салфетки

f. И най-важното: месо за печене (кой каквото обича и както го обича и колкото ще му стигне). Може свинско, пилешко, сурова наденица (най-добре кълцана, а не смляна)... абе каквото ви се хапва. Хубаво е месото да е овкусено от предишния ден, но ако не ви се занимава, в повечето големи супермаркети продават мариновано месо за BBQ и изглежда добре.

 

Както виждате се събират доста дреболии и ще е трудно да се направи "централна" организация и пазар. Затова предлагам всяка групичка да носи за себе си, а пък на място ще обединим усилия.

 

5. Нощни развлечения след BBQ- който има сили :)

 

6. Неделя- свободна програма

 

Колеги иска ми се да чуя вашите мнения за тази примерна програма, да я съгласуваме между нас и да излезем с единна позиция, за да избегнем бъркотията, която настъпва, когато се организират много хора.

 

Мисля, че най-късно утре вечер трябва да публикуваме програмата, така, че.... пишете :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз подкрепям напълно. :)

Пускай програмата.

 

Светльо, нека Пламен, Дани и Боян да си кажат мнението и ако няма забележки, утре ще я пусна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тишо съгласен съм с програмата, само да не променяме часът, защото от опит знам че ако кажем тръгване в 9ч. много голяма част от хората ще пристигнат около и след 9... а като се съберем до 8:30 ще има снимки, ще има редене на коли ще се замотаем със сигурност повече от предвиденото, след това във Пловдив ще е същото пак събиране, кафета, тоалетни, сладоледи... :) Поне половин час ще се мотаем и там... преди 12 не можем да стигнем групово каквато и организация да правим! :)

Иначе барбекюто да не е в най-голямата жега съм съгласен. За вечерта връхни дрехи че има комари ;) Хубаво е да се напише.

А аз съм сигурен че ще има и хора дето по-отрано ще започнат приготовленията за барбекюто, а и някои ще предпочетат да са на поляна, а не на басейн... :) Нека да дадем свобода на хората и възможност да избират. Мен лично ме притеснява и факта да не се настанят някакви други групи на полянката щото тя не може да се резервира... Аз лично ще нося шатра за сянка. :)

 

А относно хотела, те ще настаняват и след 12ч. ... ама понеже ме предупредиха, че е добре да сме там около обяд и да не вземат да дадат стаите на някои дезорганизирани сватбари... че ще има скандали! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОК Дани,

 

Програмата- Първа редакция:

1. Място на срещата: бензиностанцията на ЛукОйл след караулката на магистрала Тракия, по традиция

2. Час на срещата: 8:00- 8:30

3. Настаняване в хотела от 12:00 h. Хубаво е първо да се настаним и после да предприемаме каквото и да било.

4. После свободно време за обяд, басейн и т.н. Тези, които не обичат басейни могат да окупират поляната на срещата по-рано.

5. Потегляне за мястото за BBQ: около 16:30-17:00

Доколкото разбрах ресторантът в хотела е зает следобед със сватба, а миналата година персоналът не беше много дружелюбен, мотаеха се и не знаеха какво правят. Голямо чакане падна, а бяхме 3-4 маси. Като се има предвид, че ще бъдем доста хора, проблемът с ресторанта се очертава да бъде доста сериозен и вероятността да си развалим настроението е доста голяма.

 

За това предлагам общата среща да бъде BBQ от 16:00-17:00 до колкото изкараме. За целта всеки трябва да се подготви както следва:

 

Какво да се носи:

a. Храна. Ако има вегетарианци може и зеленчуци на BBQ да се направят, гъби и т.н. Повечето зеленчуци стават превъзходно на скара, особено след като поемат миризмата на месото :) Въобще- развихрете фантазията си. Малко хляб, някой домат или краставица... такива неща.

b. Напитки (желателно в хладилна чанта.)

c. Вода (дори за миене), защото нямам идея дали наблизо има чешма. Нещо за сядане, постилане, въргаляне

d. Барбекю + дървени въглища. Аз ще взема едно барбекю, една много хитра скаричка, за около 6-8 човека е достатъчно, но ако сме повече ще е хубаво да има поне още един уред. Дървени въглища продават по бензиностанциите. На Лукойла преди ж.п. моста по пътя за Горна Баня има.

e. Пластмасови чинии, чаши, прибори (и пликчета за боклук за след това). Салфетки

f. И най-важното: месо за печене (кой каквото обича и както го обича и колкото ще му стигне). Може свинско, пилешко, сурова наденица (най-добре кълцана, а не смляна)... абе каквото ви се хапва. Хубаво е месото да е овкусено от предишния ден, но ако не ви се занимава, в повечето големи супермаркети продават мариновано месо за BBQ и изглежда добре.

 

Както виждате се събират доста дреболии и ще е трудно да се направи "централна" организация и пазар. Затова предлагам всяка групичка да носи за себе си, а пък на място ще обединим усилия.

 

Да не забравяме къмпингарски маси, столове, чинии, чаши, прибори, средства против комари и пр. подробности, кой каквото има и за каквото се сети.

6. Нощни развлечения след BBQ- който има сили smile.gif

 

7. Неделя- свободна програма

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ако кажете 09:00 за среща на Лукойл ще тръгнете към 10:00 чак. Наистина в тези жеги е по-добре да сме на басейна и след това да идем на полянката. Аз се чудя дали да взимам барбекюто, защото тези на Тошко и Роско са достатъчни за много хора. Аз ще покисна до 15:00-16:00 на басейна и ще отида да се подготвям на полянката - там ми е по-голяма тръпката.

Заведения има и по околните хотели, така че който иска барбекю, който иска кръчма, който иска басейн, който иска нощни барове в града....всичко има. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

OK, който писал-писал. Останалите, според Конституцията на Швейцария се смятат за съгласни с ревизията на Програмата :) :) :)

 

Пускам я както в темата за срещата, така и в отделна тема, за да няма някой да не я е прочел. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с програмата напълно ,с изключение на едно , часът на тръгване...................9:00ч е напълно нормално и аз ще тръгна някъде там от нас............ще ви настигна по пътя някъде, въпреки че не ми се кара брзо, искам като белите хора да се наспя, да се облека нормално без да бързам и т.н. и да тръгна не под напрежение...............с други думи ще се видим там на СМБ.......................Ще нося нещо за BBQ и вода/ сокчета и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Колеги, моля носете на срещата всичко, каквото имаме - пластини, карти, значки, стикери, визитки ...и т.н :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще взема каквото имам, Меги ми се обади и каза, че визитките и стикерите, които и бях поръчал са в колата и и утре в 8 ще е на Лук ойла! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...