Премини към съдържание

Можете ли да ми помoгнете в избора на модел?


Препоръчано мнение

Мисля да купувам кола и се колебая между Мицубиши Колт и Хонда Сивик.Мога да дам 5500 максимум.Кажете ми нещо повече за Колта и какво да гледам като попадна на някое предложение???До сега съм карал Мазда и съм супер доволен то нея.Само газ и нищо не пипах освен ремъци и масло на 10 000 км.Маздата беше 1.6i 16V 90коня ама вървеше като за 140.Мицубишито как е?Интересуват ме и 1.3 1.6 съответно 75,90 коня.Върви ли тая кола и създава ли проблеми.

 

 

Благодаря предварително!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно нямате желание да ми кажете нищо и ще взема да се откажа от ъая кола!!!

 

Много си дръпнат бе приятел :mad: Иначе правилно си решил.Заради това,че не сме ти отговорили веднага отивай във форума на Хонда или Мазда да ти пишат 100 отговора и да те убеждават как те са по-добрите коли.Чао.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, аз карам един Колт 1.6 16V 113 коня и мога да ти кажа, че върви много.

Аз бях пред същата дилема, но до момента в които не ми попадна този Колт. За тези пари можеш да си вземеш Сивик 1.5 90 коня и то трябва да се радваш ако не е на инвалид. Аз лично не успях да намеря такъв. Всички бяха регистрирани на инвалид. Не бих си взел такава кола. Освен това разликата м/у 90 и 113 коня е много голяма. Освен това Колт-а е и малко по-лек. Вярно е, че разликата не е толкова голяма около 40-50кг, но повярвай ми на това купе 113 коня са си много добре. За това моят съвет е Колт. До момента съм много доволен от мойта. Навъртял съм не повече от 3000-4000 км, но от това което ми е показала до момента съм очарован.

Успех :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,все още несъм се отказал от Колта.Извинявам се за втория пост.Не мисля,че във форума на хонда могат да ми кажат нещо по въпроса защото като гледам там са само Юркачи за това търся компетентно мнение тука.Пък и форума много ме кефи.

Интересува ме по специално какво Мицубиши мога да взема за 5500 пък и това е една от най любимите ми марки.Немога да кажа добри думи за Хонда.

Мже ли да ми кажеш с какво Митсубиши е по-добрия избор от Хонда или Мазда :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да правя сравнения със Хонда или Мазда, защото не съм карал такива. За 5500 можеш да си вземеш колт 1.6 16V 113 коня. Моя го взех доста по ефтино, но е начукан от градушка и ще трябва да го боядисвам. Но за тези пари в mobile.bg имаше 2 такива Колт-а. За същите пари най-добрият вариян за Хонда е 1.5 90 коня, която не е на инвалид, но както ти казах аз не видях такъв. А и ако трябжа да избирам м/у 1.5 90 коня и 1.6 113, .... изборя е ясен КОЛТ ;-).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Здравей. От 92 до 96 година са :

 

 

1.8 GTi (САО) 140 к.с

1.6 GLXi 16V (CA4A) 113 к.с

1.3 GLi 12V (CA1A) 75 к.с

 

Като 1.8 много трудно се намира, но не е невъзможно. 1.6 мотора е 16 вентила, а 1.3 - 12 вентила. Окачването е много добро и ламарините също :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
A на 1.6 113 коня мотора двувалков ли е или с един вал???

И какво трябва да гледам при покупка???

 

Мотора е 4G92 SOHC 16V. Тоест с един разпределителен вал.

С един вал е и по-слабия 1.3 - 4G13 SOHC 12V.

Най-силният двигател 1.8 е с два вала 4G93 DOHC 16V.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D Пред мен стои същия проблем колега трябва да си взимам втора кола и въпреки,че съм кръвен MITSUBISHI фен и аз поглеждам към сивик/за мазда не говорим защото в този клас не участва в надпреварата/.Обаче неоспоримия факт е че COLTa вози по добре и е по висок,което не е маловажно,без да губи стабилноста си. :first: /търпи тунинг/ :icon_thumbup: Успех в избора :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ме притеснява купето на Колта.Изглежда слабо и леко,ако се сравни със Сивика примерно.И при евентоален удар сигурно става страшно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Много ме притеснява купето на Колта.Изглежда слабо и леко,ако се сравни със Сивика примерно.И при евентоален удар сигурно става страшно.

 

Бъркаш класовете приятел :no2: Ако трябва да сравняваш мазда 323F я сравнявай с Lancer.

А Лансера е излишно да го коментираме като лидер. Там нещата са ясни. Но дори и Колт е по-хубав и много по-здрав :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен че бъркам класовете "приятел" 323ф е Хечбека е точно в класа на Колта а Лансера е в класа на 626.А Клта е доста по зле от 323ф.Повечето Клтове от 93 внос Германия или Австрия са яко изгнили.А между другото323ф(модела след 93)е без конкоренция в класа си,а интериора изобщо неможе да се сравнява с този на Колт.

Днес гледах перфектен колт 97г.(пред последния модел)и останах страшно разочарован.100% се отказвам от колта.Той неможе да се сравнява и със Мазда 90 година.Таблото на колта е исцяло от пластмаса и скоростната котия е гола вода.Много е далече от маздата.

Цената му беше 5600 а за тея пари 97г.Мазда или Хонда неможеш и да си помислиш. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Тогава решението го знаеш сам. Отиваш да разпитваш за другите марки в другите форуми :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам колт 1,6 16v 113к.с., 94год.,за мен тая генерация на колта най-много ми харесва,ако си в софиа и искаш да покараш няма проблем само звункай и сте се разберем нещо...0888687555-Марин,

аз лично преди 4 месеца имах същия проблем като теб дали сивик или колт,но като покарах :plane: и веднага я жземах...за мазда не ме мога да кажа много хубави неща,и все пак зависи какво е састоянието на колата,на колко години е и как е била стопанисвана....успех с избора и търсенето :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе,пич (D_K) не си ли малко нагъл, а?

Искаш помощ за Митсубиши, а в същото време се мъчиш да ни убеждаваш в предимствата на Мазда!

На всичко отгоре си нетърпелив, нахален и нагъл!Ако търсиш Мазда има други форуми!

Хората искат да ти помогнат, а ти се държиш като келеш!

От няколко дена те гледам какво пишеш- то бива, бива нахалство ама... и накрая не издържах.

Всички се държат с теб толерантно, но ти явно не оценяваш това и си за онези форуми(за които пишеш) пълни с "Юркачи" - цитирам! :ban:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук всички хора са толерантни и интилигентни и мога да кажа,че няма толкова стойностен форум в българското интернет пространство.Обаче всяко нещо си има граници и няма да позволиме на разни такива наглеци да ни налазват :mad:

Сравненията и интригите никога ТУК.

При първа проява админите да го :icon_n_bann:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еее тая фонетика.....

 

Извинявам се на всички!!!

И мога да ви кажа,че стгнах до следния извод от търсенето на подходящ автомобил.

Най-добрите коли са японски и няма лоши Японски автомобили а има кофти условия и шибани собственици.Като цяло всяка кола си има предимства и недостатъци.

Евала на мненията и съветите.Форума ви е супер ЯК :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както казва един познат - собственик на магазин за японски авточасти "Ако не е Мазда, ще умра от глад"!

:hysterical: :hysterical: :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Колеги, нека да спреме със сравненията. И аз съм притежавал две от тези японски марки преди години. Въпреки че едната беше почти чисто нова въобще в последствие се оказа, че не ми допадаше. Излишно е да заприличваме на другите форуми и да влизаме в ненужни на никому убеждения коя е по-добрата марка.

На колегата D_K мога да кажа, че тук е форум на Мицубиши. И моля, да не пропагандираш други марки по евтин начин и да влизаш в излишни спорове.

Който иска да пише тук ще задава въпроси или ще пише теми и мнения само за Мицубиши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме каква скорост развива Колт 1.6 113 кс. и как се държи на пътя скорос???

И за колко ускорява от 0 до 100км. също така и цените на частите и разхода на гориво??? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами аз ли4но напилних километража-240,ускорява за около 9,2 мисля че е по каталог,аз не съм го засичал ,за части незнам стото не съм сменял ;) и се дурйи доста прилично на пътя..да не кажа супер

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...