Премини към съдържание

Въпросчета за Галант


Препоръчано мнение

Колеги, искам да Ви помоля да си кажете мнението по две въпросчета, на които аз немога да си отговоря...

 

Галантчето ми, като запаля държи нормални обороти(малко над 1000, докато загрее), но поякога пипна ли газта и колата гасне. Това го прави доста рядко, но дразни и искам да го оправя...Идеи от какво може да е?

 

А другото нещо е че като натискам спирачки и нещо скърца отпред (като голяма масивна врата :icon_doh: ). Ако натисна рязко, скърца рязко, ако натискам плавно, скърца плавно :icon_blush: (прави го главно при мокро време) Дали е апарата и дали е нещо което, ако не го фиксна може да стане страшно(все пак говорим за спирачки)

 

Мерси за мненията Ви предварително!

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега! Попървия въпрос-причините са няколко, но най-вероятно е температурният сензор,който подава информация към ЕКУто. По вторият ? не си споменал с какви накладки караш. Най-вероятно е шумът да е от тях. Защо не скокнеш до Dj Timbi ,да ги погледне на живо. Най добре се откриват повреди в живото предаване.По :typing: не става. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най добре се откриват повреди в живото предаване.По :typing: не става. :icon_thumbup:

 

:) Така е. Предполагам не е от накладките, защото забравих да спомена, че го прави и при спряло полажение :icon_hmm: А по другият въпрос - температурен датчик? Някаква идея къде е той и как мога да разбера дали работи, защото това ми го прави доста рядко. Мислех че е моторчето за празният ход, което тези дни се надявам да сваля за почистване... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това ти писах по първият въпрос че причините са няколко. В т.ч. и стъпковият мотор. Лошото е че се откриват само с компютърна диагностика. А за спирачките вече мога да ти дам отговор. Свали си спирачният апарат, от плъзгачите както при смяна на накладки.Разглоби самите плъзгачи и ги почисти. Ако има ръжда ползвай водна шкурка Р-800 или 1000. После ги подсушаваш добре и ги смазваш със грес за високи температури,защото другата се спича. Монтираш обратно и айде на пистата. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това ти писах по първият въпрос че причините са няколко. В т.ч. и стъпковият мотор. Лошото е че се откриват само с компютърна диагностика. А за спирачките вече мога да ти дам отговор. Свали си спирачният апарат, от плъзгачите както при смяна на накладки.Разглоби самите плъзгачи и ги почисти. Ако има ръжда ползвай водна шкурка Р-800 или 1000. После ги подсушаваш добре и ги смазваш със грес за високи температури,защото другата се спича. Монтираш обратно и айде на пистата. :icon_thumbup:

 

10х :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Аз за това ти писах по първият въпрос че причините са няколко. В т.ч. и стъпковият мотор. Лошото е че се откриват само с компютърна диагностика. А за спирачките вече мога да ти дам отговор. Свали си спирачният апарат, от плъзгачите както при смяна на накладки.Разглоби самите плъзгачи и ги почисти. Ако има ръжда ползвай водна шкурка Р-800 или 1000. После ги подсушаваш добре и ги смазваш със грес за високи температури,защото другата се спича. Монтираш обратно и айде на пистата. :icon_thumbup:

 

Понеже мисля тези дни да нправя манипулацията със спирачките да попитам, дали трябва да си взема и ремонтен коплект за апарата? В смисъл дали това че скърца и май задържа вече :icon_blush: , занчи ли, че се е скъсала някоя от гумичките....?

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях така зимата. Oтговорът на въпроса е DJ. Взех ремонтни комплекти за апаратите (той ги купува, де), той шлайфа буталата, чисти, търка и сега е като нова!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях така зимата. Oтговорът на въпроса е DJ. Взех ремонтни комплекти за апаратите (той ги купува, де), той шлайфа буталата, чисти, търка и сега е като нова!

 

Ммм да :) Тъкмо и дискове и накладки искам да сменям.....От месец ги возя в багажника и все нямам време :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже мисля тези дни да нправя манипулацията със спирачките да попитам, дали трябва да си взема и ремонтен коплект за апарата? В смисъл дали това че скърца и май задържа вече :icon_blush: , занчи ли, че се е скъсала някоя от гумичките....?

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Докато не ги свалиш и погледнеш, нищо не значи......Ако са здрави гумичките, почистваш водачите, слагаш си новите дискове и накладки, и сглобяваш..... И те така..... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Докато не ги свалиш и погледнеш, нищо не значи......Ако са здрави гумичките, почистваш водачите, слагаш си новите дискове и накладки, и сглобяваш..... И те така..... :icon_thumbup:

 

:icon_thumbup: Мерси отново! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...