Премини към съдържание

Малко нещастен собственик на Mitsubishi


Guest Junak

Препоръчано мнение

И аз вече сън щастлив собственик на Mitsubishi Spase Star 1,9 DID - 2001 год. Ама не съвсем. Не можах да го регистрирам в КАТ - номера на двигателя не се чете. На местото, където според книжката трябва да е номера, има някякви следи, сякаш е заличаван. Малко по надолу се вижда друг номер, който обаче не може да се разчете."Еми намери си бележка от Mitsubishi за номера" - отсече катаджията. И както се досещате - в Балкан Стар въобще не ми се зарадваха. Ами грябва да пишем до София, те пък после до Холандия и т.н. Някой имал ли е подобен проблем и евентуално как го е решил? И ако някой ми постне снимка с местото на номера - ще съм много благодарен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече сън щастлив собственик на Mitsubishi Spase Star 1,9 DID - 2001 год. Ама не съвсем. Не можах да го регистрирам в КАТ - номера на двигателя не се чете. На местото, където според книжката трябва да е номера, има някякви следи, сякаш е заличаван. Малко по надолу се вижда друг номер, който обаче не може да се разчете."Еми намери си бележка от Mitsubishi за номера" - отсече катаджията. И както се досещате - в Балкан Стар въобще не ми се зарадваха. Ами грябва да пишем до София, те пък после до Холандия и т.н. Някой имал ли е подобен проблем и евентуално как го е решил? И ако някой ми постне снимка с местото на номера - ще съм много благодарен.

Това е най-великата глупост казвана от катаджия. При положение, че номера на рамата съвпада не би трябвало да има проблем. Прави се комисия и щом не се разчете номера на двигателя, в документите се пише без номер на двигателя и колата се регистрира. Номера може да е корозирал или предишния собственик да го е сменил, в Европа номера на двигателя не ги вълнува. В документите на Галанта който брат ми си докара от Германия въобще не пишеше номера на двигателя, така че това е нежелание на катаджията да се разправя. Потърси някой, който работи или има познати в КАТ и иди с него. Ако и тогава откажат, значи живеем в различни Българии.

Ако не се оправиш пиши ми на ЛС, за да ти кажа друг вариант.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем да се регистрира и без номер на двигателя. Двигателя се води един вид като резервна част, която може да се подмени. Важно е на рамата да има. Аз като си регистрирах Каризмата, също нямаше номер и така минах. Първо ме пращаха в сервиз да го търсят къде е точно, но като се разбра че няма - така си минах през КАТ. Иначе самия номер при мен би трябвало да е от дясната страна на тръбичката на щеката за мерене на маслото, сигурно е някаква занитена метална пластина. Пък и при тебе трябва да е там, щото си пак със двигател от Рено - но е по нов модел F9Q.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...