Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Спейс Стар 2002г 1,3 82 к.с. няма ниски обороти


Препоръчано мнение

Привет Колеги! 

Имам проблем със звездичката, няма ниски обороти, търсих из форума нищо не намерих, проверени са МАП сензор, моторчето за празен ход на живи данни и дава, че всичко е на ред. Имах проблем със алтернатора, целия беше раздробен, смених го. Но, когато махнех буксата на МАП държеше обороти. След смяната на алтернатора като откача буксата пак гасне не ги държи. Двигателя е мит преди повече от месец и всичко беше на ред, което ме кара да изключа това като евентуална причина, единственото при миенето се беше разкапсоловал датчика на разпределителния вал, изчистих го и го намазах с черен силикон и нямаше проблем.

Сега като запаля има мирис на неизгорели газове и около 2000 оборота и не само глъхне и забива. Не трупа грешки единствено, защото се прибирах на дълъг път ми светна P0170, изтрих я и повече не светна.

Прави го и на газ и на бензин, дросела е свален и изчистен като нов, като са пръскани и моторчето за празен ход и изчистих МАП. Моторчето за празен ход е мерено, намерих схема тук във форума дава правилните омове.

Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем нека драсне за опит!

Благодаря предварително!

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Щом проблема е наличен и при газ и бензин, изключваме евентуален проблем с горивоподаването. 
Коя е версията на двигателя? 4G13 на Space star е с 2 варианта на запалване - с дистрибутор и с бобини.

В единия вариант - трябва да се проверят/сменят свещи, кабели, дистрибутор.
В другия - свещи, бобини (те са 2). 

Тези възли проверени ли са?

Казвате, че е с монтирана газ, в такъв случай е възможно е и да смуче въздух от някъде (напр. гарнитура всмукателен колектор) или някой вакуум.

Фактът че мирише на неизгорели газове + грешка P0170, може също да сочи към проблем с ламбда сондата или заминаващ катализатор (възможно пак от газта). 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Варианта с двете бобини е. И двете са нови на под 30 000км, а свещите са на 10 000км, кабелите също, обикновенно трупа грешка за свещи и бобини. 

Поръчах стъпков мотор, утре ще сменя да видим дали е от него, умишлено не изтрих грешката (пак светна чека), да погледнат в сервиза какво ще им даде.

За катализатора и сондата и мен ме съмняваше, но Юни минах преглед и даже ме питаха махал ли съм го, защото всичко било ОК, даже се учудиха.

Ако има някой други идеи?

Утре като отида ще разбера и ще споделя опит.

Благодаря! Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко е стреляне на посоки, без правилната диагностика, иначе проверете:

- Вакуумите, гарнитура изпуск. колектор и дали не смучи въздух отнякъде.
- Ако не е правено до този момент, не е лошо да се проверят топлинните хлабини на клапаните дали са по спецификация. 
- Центровката как е? Сменян ли е ангренаж скоро? То там няма какво да се обърка, защото е елементарно, но все пак.
- От колко време е на газ? Възможно е също да има изпуснал клапан, но пак трябва диагностика, проверка на компресията и т.н.

Странно, защото опита ми точно с този 4G13 е доста голям, но проблеми с ниските обороти не съм имал. 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След обяд ще бъде закачена на диагностика и сменен МПХ.

На клапаните са сменени гумичките преди 25 000км, тогава е проверена и компресията, нямаше проблем.

Гарнитурата на изпускателния колектор не е проверявана.

Единствено първата сонда е сменявана преди около 80 000км и ме съмнява доста.

Но по-късно ще трябва да стане ясно. Ще пиша за резултата.

По принцип проблема стана на празен ход изгасна, запалих и нямаше ниски обороти. 

Благодаря! Поздрави!

 

Редактирано от vekos
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...