Премини към съдържание

Помощ! Проблем със скоростната кутия


Препоръчано мнение

Здравейте на всички!Аз съм нов във форума. Моля за помощ- от 4 месеца имам ECLIPSE 1G 92-а. :mitsu-smiley: -то като цяло е в добро техническо състояние, но има проблем в скоростната кутия- при сваляне от 3-та/2-ра скорост, както и 1-ва/2ра се чува един престъргващ звук, от който сърцето ме боли.Понякога е трудно да се вкара и 1-ва. Отвориха кутията и се оказа, че синхронизаторите на 1-ва и 2-ра са доста поизядени както и една "муфа" между зъбните колела на 1-ва/2-ра.Смениха синхронизаторите, а въпросната "муфа" изпилиха (според тях трябваше това да помогне), но уви проблемът си остана.Та въпросът ми е: как се казва тази част и би ли могла да се намери, или е по-добре да се търси нова кутия?. Прикачам и картинкa на тази "муфа", както и два адреса, на които може да се види на по- големи картинки. Благодаря предварително.

 

post-2640-1205848030_thumb.jpg

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=228933

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=228933&photo=2

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едното е хъб, а другото е муфата, муфата се закача за вилката на избирача и се плъзга по хъба към 1 или 2 предавка, именно тя притиска синхронизаторите докато вкл. на съответната предавка........

Аз обикновенно сменям всичко , и синхронизаторите, и муфата, хъба по моя преценка ,тъй като може и да се спаси положението...........

Каква е ск. кутия??? М5F21,22,31 ,32 и т.н. ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей DJ! Благодаря ти за бързия и изчерпателен отговор.В момента не мога да ти кажа номера на скоростната кутия, защото работя в София, а живея в Брацигово- там, където е и колата (по кофти стечение на обстоятелствата още месец и половина ще съм без книжка :( ), но се обадих на майстора и той каза, че вдругиден ще го погледне. Ще ти бъда много благодарен, ако можеш да ми кажеш и откъде бих могъл да намеря частите- муфата и хъба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей DJ! Благодаря ти за бързия и изчерпателен отговор.В момента не мога да ти кажа номера на скоростната кутия, защото работя в София, а живея в Брацигово- там, където е и колата (по кофти стечение на обстоятелствата още месец и половина ще съм без книжка :( ), но се обадих на майстора и той каза, че вдругиден ще го погледне. Ще ти бъда много благодарен, ако можеш да ми кажеш и откъде бих могъл да намеря частите- муфата и хъба.

Ами муфата и хъба са две отделни неща и обикновеннно се взимат комплект............поръчка можеш да направиш от Ратола ,но ако ми донесеш въпросните чаркаляци, би могло да ти ги намеря от друго място ..............но пак предупреждавам - цените не са никак ниски........ :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами, аз съм ОК. Ясно ми е, че частите не са евтини, но и добичето душа носи- трябва да го оправя :) .Мога да донеса частите в понеделник.Ако искаш да продължим чрез ЛС, за да доуточним за какви пари става въпрос и къде да те намеря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ако си знаеш VIN-а на колата може да провериш тук с каква е заводски...

http://www.detali.ru/cat/mi/mi.dll

 

Благодаря ти, това е много ценна информация!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...