Премини към съдържание

Въпросче.


morfin

Препоръчано мнение

Имам въпросче при въртене на стартера има ток на четирите цилиндара а като запали на втори и трети цилиндар нямат ток и работи на два цилиндара от какво може да е проблема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпросче при въртене на стартера има ток на четирите цилиндара а като запали на втори и трети цилиндар нямат ток и работи на два цилиндара от какво може да е проблема?

Може да е от свещите, кабелите или (не дай боже) от клапаните. Трябва да се види колата от специалист.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпросче при въртене на стартера има ток на четирите цилиндара а като запали на втори и трети цилиндар нямат ток и работи на два цилиндара от какво може да е проблема?

Ами ако кажеш сега и коя година Галант е най добре ще е............въобще как може да задавате такива въпроси без да сте описали всичко .........кой моор е, дали е с дистрибутор или ДИС системата или поне ВИН код да беше оставил..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С две бубини е година 89-та.

Само вин кога да ми кажете какво е да ми го даде и него.

Бобината на 2 и 3 цилиндър е фира,тя е обща.........или нещо по управлението му...........може да има искра, но тя е недостатъчна когато е вътре в цилиндъра и се гаси искрата ...............когато е навън има иска...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е датчик. :rolleyes:

Примерно на разпределителния вал.

Тогава нямаше да има искра въобще............а то имало когато свеща е навън, а когато е в цилиндъра - няма...........поне аз така разбрах :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако е DIS, то тогава датчика на коляновия вал определя кой два цилиндъра са в горна мъртва (1,4 или 2,3). А датчика на разпределителния вал определя кой от двата (примерно 1 или 4) работи а другия издухва. Затова казвам че може да е датчик. При първоначално завъртане всички цилиндри имат искра, докато ги инициализира, и после ECU-то почва да ги редува . Иначе и DJ Tymbi е прав в разсъжденията си, но трябва да се гледа обстойно, възможно е и да е бобина.

Трябва да се погледне с осцилоскоп, ако съм прав от датчика на разпределителния няма да има импулси. А искра ще има само на 1 и 4 , т.е. ако датчика на коляновия е на белега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...