Премини към съдържание

Не пали, странна работа


fili

Препоръчано мнение

от 3 години имам митсу старион 88' (двигателя 4g63t се монтира и на галант 86'), и ко му стана за първи път не ще да пали - сефте :rolleyes: , палеше си всичко перфектно и един ден чисто и просто спря , върти но не пали, не е нищо по стартера, възможно ли е от един път и 4-рите свещи да откажат?, бтв гарнитурата откъм 3-ти цилиндър пропуска вода но това не е правило проблем, сложих нови кабели свещи, конденз няма 100 процента, свещите ги вадих изглеждат добре, но сякаш са работели на малко по- висока температура ( по принцип съм на газ, но преди си палеше поне на бенз), нямам достъп до гараж в софето съм :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

така отведнъж според мен прави само тока. има ли искра на свещите? първо това провери

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

горивото си е ОК, а за искра мога ли да проверя сам ?

Я провери акумулатора - да не би да не може да подаде достатъчно ток или някъде отечка да имаш... :icon_hmm: Или провери бензиновата помпа - на моя стария галант така изведнъж отказа...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я провери акумулатора - да не би да не може да подаде достатъчно ток или някъде отечка да имаш... :icon_hmm: Или провери бензиновата помпа - на моя стария галант така изведнъж отказа...

 

акумулатора е ОК, бензиновата помпа е ОК, чува се как се включва и дори се опитва да дави колата, но не е задавена, ще пробвам утре със нови свещи :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

сам верно няма да успееш да провериш искрата! Бе хвани някой комшия.... не знам нищичко за модела, но каквото и да ми е отказвало така да пали - все е било ток! С кадета (нека всички, които го четат това ме извинят за сравнението с :mitsu-smiley: , още веднъж се извинявам) два пъти съм оставал напът - все от комутатор на запалването. ми изгаря без предупреждение. първият път в движение, вторият - паркирам във Велинград - опитвам да запаля след 20 мин. - нъц! хубавот му е, че си го смених сам. вече ме бяха прибирали на буксир....

Между другото, колеги, вярвате ми или не, продадох си кадета! Чак не мога да повярвам.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

от 3 години имам митсу старион 88' (двигателя 4g63t се монтира и на галант 86'), и ко му стана за първи път не ще да пали - сефте :rolleyes: , палеше си всичко перфектно и един ден чисто и просто спря , върти но не пали, не е нищо по стартера, възможно ли е от един път и 4-рите свещи да откажат?, бтв гарнитурата откъм 3-ти цилиндър пропуска вода но това не е правило проблем, сложих нови кабели свещи, конденз няма 100 процента, свещите ги вадих изглеждат добре, но сякаш са работели на малко по- висока температура ( по принцип съм на газ, но преди си палеше поне на бенз), нямам достъп до гараж в софето съм :P

бобина или комутатор.................има и трети вариант - губи се управлението на комутатора от ЕКУ-то..........това е по краен вариант ,но при всички случаи трябва да се види дали има искра от някой кабел........вземи и извади лулата на някоя свещ, извади или намери свещ някаква и пробвай дали ще има искра, ако няма - значи е както съм ти писал по горе...........ако има,тогава става интересно.........ако има АГУ, то може да има проблем релето за прекъсване на инжекторите.........просто трябва да се види............ :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички, но днес разбрах, не сигурно, но почти, че колата е прехвърлила ремъка и затова не пали, ще го оправим :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...