Премини към съдържание

Проблем с датчика на вратата и задната чистачка


oncho1

Препоръчано мнение

здравейте маниаци!

отново ви споделям малките си проблеми които искам да разреша с ваша помощ.

значи единия проблем е в датчика на вратата с които светва лампичката в купето и с него работи алармата и имобилаизера. не прави добра връзка отвреме на време а датчика е капсолован от ктде мога да си намеря такъв 2-ра употреба или нов? или някои ако има такъв проблем да сподели как го е решил?

а другия проблем е задната чистачка която не работи???

от какво може да е този проблем?значи задните пръскачки за чистачката работят а самата чистачка не работи???

пак ви благодаря предварително за мненията и информациите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ли нещо друго което да не работи? В смисъл да провериш като заначало предпазителите...но само задна чиста4ка да е на един предпазител не ми се вярва...А другото което е на хечбеците обикновено кабелите и маркучите се сбоцват на задната врата...те обикновенно са с едно марку4е и при сяко отваряне, затваряне си огъват...И на голф и на сеат и на други коли съм виждал скъсан кабел точно там - къде от купето влиза в задната врата...не съм обръщал внимание на колта как е :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ли нещо друго което да не работи? В смисъл да провериш като заначало предпазителите...но само задна чиста4ка да е на един предпазител не ми се вярва...А другото което е на хечбеците обикновено кабелите и маркучите се сбоцват на задната врата...те обикновенно са с едно марку4е и при сяко отваряне, затваряне си огъват...И на голф и на сеат и на други коли съм виждал скъсан кабел точно там - къде от купето влиза в задната врата...не съм обръщал внимание на колта как е :)

 

 

значи точно там изглежда много добре гумичката е като нова смисъл няма притрито, а предпазителите съм ги проверявал 1 по 1 няма да е от тях утре сутринта смятам да разглобя задната врата и да видя дали не е заминал самият механизъм, понеже аз скоро я зех колата а като я взех си беше така значи е имала този проблем и по рано, можеби това е слабото място на колт?!? :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човек тя тази гумичка може и да изглежда като нова, но вътре кабелите се прецакват...пробвай да я изхлузиш и да видиш отдолу как е хавата...а иначе си прав, ако разглобиш вратата и пуснеш на моторчето директно 12 волта ще си сигурен дали е от мотора или от жиците :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека споделят специалистите по електриката, но като за начало виж в основата на рамото данеби самата ос да е клеясала.

Или дали изобщо ходи ток до там? (след като свалиш кората)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...................

значи единия проблем е в датчика на вратата с които светва лампичката в купето и с него работи алармата и имобилаизера. не прави добра връзка отвреме на време а датчика е капсолован от ктде мога да си намеря такъв 2-ра употреба или нов? или някои ако има такъв проблем да сподели как го е решил?

....................

сигурен ли си, че е капсуловано

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...ost&p=40370

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ключ за вратата нов струва около 20лв и ги имаме.

Отиваш в който и да е сервиз за аларми и ти слагат стандартен такъв за 5-10 лв. На моя Колт въобще липсваше ключето и така направих. 5 лв ми взеха с поставянето - сега като взема предвид че всичко поскъпна нека е 10 лв .. с другите 10 дето пестиш ще почерпиш :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги! :mitsu-smiley:

просто днеска си реших проблема с задната чистачкат и бях потресен !

самато рамо където се хваща за оста на машинката беше брутално раждясало и клеясало, понеже там двете части са от метал и алумин - нормално. едва оспях да ги разделя без да счупя нещо, имам чуството че 2 години поне колата не е ползвала задната си чистачка за да клеяса така. накрая оспях да ги разделя със специален инструмент които незнам как се казва но е за вадене на лагери с 3 рамена като куки и болт в центъра като упора. но успях!!! смазах всичко и чистачката заработи като нова, а вътре нямаше и следа от износване и това ме изненада но нормално

MADE IN JAPAN :icon_rock: .

а за другия проблем с датчика на вратата не ми остана време да погледна какво мога да направя може би ще ви послушам и ще отида при някои които прави алармени системи да ми сложи нов датчик и ще си реша проблема

пак благодаря за информациите !!!

със сигурност ще се консултирам 1во с вас преди да се захвана с решаването на някои проблем дори даже и незначителен да е и тои!!! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...