Премини към съдържание

Вода в багажника


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

Нов съм във форума и това е първата ми тема.

Първо искам да поздравя създателите на този форум за добрата идея и дизайн. Пожелавам ви все повече колеги да се регистрират и да се разраснем като едно голямо общество!

(сори за офтопика)

 

Сега, да започна с моя въпрос. Става дума за Митсубиши Space Star 1.6, 4G18-мотор

 

Вчера реших да проверя състоянието на резервната гума и открих че има поне два пръста вода в отсега на резервната гума. Прегледах обстойно за пробиви но не открих такива. Иначе мокета отгоре беше сух (значи може би водата не е влязла от вратата на багажника) и се чудя от къде. От долу или от страни- това е въпроса. Има ли колеги с подобен проблем и ако да, как са го открили и отстранили?

 

Благодаря ви предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам почти същия проблем самоче вода се появява отпред на шофьорското място до началото на вратата. При мен обаче проблема е в това, че колата е удряна и е китосвана гредата и през напукания кит се стича малко вода когато вали много силно. Провери да видиш някъде за пролука откъдето се събира водата, защото ако е тапата би трябвало водата да изтича оттам а не да се събира :icon_hmm: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, гледах за тапа, но не открих такава. Както и да е, ако имаше такава и ако беше изкарана, водата щеше да се оттече. Снощи прегледах багажника с прожектор и не успях да открия пролуки. Предполагам че някъде отстрани (май?) влиза водата. Колата преди година беше леко подпряна отзад, от лявата страна на вратата на багажника, но и там няма мегдан за пролуки. Засега продължавам да търся. Най-вероятно ще я поливам с вода довечера и че гледам от къде влиза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

През уикенда опитах процедурата с поливане а и дъждеца помогна доста, но никакъв резултат (за мое щастие :) ). Явно водата е влязла при недобре затворена врата на багажника (то като се замисля, май плафона свети при отворен багажник?)

Както и да е, за сега прекратявам с проучването че има други неща да правя.

Благодаря на отзовалите се!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

През уикенда опитах процедурата с поливане а и дъждеца помогна доста, но никакъв резултат (за мое щастие :) ). Явно водата е влязла при недобре затворена врата на багажника (то като се замисля, май плафона свети при отворен багажник?)

Както и да е, за сега прекратявам с проучването че има други неща да правя.

Благодаря на отзовалите се!

При мен влиза отдолу, понеже моята е малко старичка :icon_blush: и е изгнила на едно място, което аз закърпих и сложих силикон, но пордължава да влиза вода в багажника и то само когато се движа, просто гумите набиват вода и тя се процежда вътре. Ако не я карам, колкото и да вали вътре е сухо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...