Премини към съдържание

Хвърляте ли си фаса през прозореца


Dikata

Препоръчано мнение

Хех, и аз съм пушач, но избягвам да пуша в мойта кола. В служебната пуша и си признавам имах навика понякога да хвърлям фаса през прозореца :icon_blush: , но след една-две случки...Хвърлям си фаса през прозореца, но от въздушната струя той пак влита вътре и пада някъде изпод седалката...и оттам спирачки, аварийки, ровене под седалката...охх изгорих се...и така вече само в пепелника. А и според мен наистина си е въпрос на култура, защото в крайна сметка града си е такъв какъвто ние си го направим. И в случая малките неща като хвърляне на фаса в пепелника или на празната кутия в кошчето или джоба или въобще този начин на мислене би довел до това да живеем в един по-чист град... :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Запалвам цигара много рядко .. и докато карам не го правя защото ми пречи да се концентрирам върху пътя. Веднъж се возих преди един фр той пуши като кумин .. но никога не си фарля фасовете през прозореца .. и винаги в пепелника :) А до колкото фърлянето през прозореца .. не мога да не се повторя .. но бакшишите ... фарлят квото им падне .. фасове кутии пепелници .. и прочие

 

Да Пазим Пътищата ни чисти поздрави :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм возещ се в повечето случаи, но никога не хвърлям през прозореца каквото и да било. По принцип не хвърлям отпадъците си и на улицата, но за съжаление повечето ни сънародници не търсят ( в доста случай липсващите ) кошчета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

post-1617-1195465367_thumb.jpg

 

ето така изглеждат улиците на Глазгоу. нито фас. пуши само на открито, няма място на този луд остров, където да можеш да пушиш под покрив. няма заведения, кръчми, няма такива пушачески места! само навън. за сведение - глобата да си хвърлиш фаса на земята е 50 паунда. кошчета има на всеки 20 метра (и това се вижда). и си имат състезание между градовете кой да е по-чист... нещо като нашите съревнования в миналото... но при тях има ефект, някак си....

пък не ме питайте как висях на летището в Лондон 6 часа без да пуша.............................. пих бири по 3 паунда, за да не умра......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

За Глазгоу може само да си мечтаем ... :icon_blush: Но има напредък. Не в София, там има хора от цяла България и е нормално да има такива неща. Но в по-малките градове се забелязва напредък, което много ме радва!!! Дано да превъзмогнем тази си наша черта и да започнем да пазим :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам... Май не е само от пазенето. Минаха изборите и няма кой да почисти листата по нашата улица. Те, от своя страна изгниват , задържат вода... Тя пък не се оттича никъде... Нощем листата замръзват, сутрин по тях се кара много забавно. И това си е слой близо сантиметър - сутрин сантиметър лед и листа, вечер - сантиметър някаква маса между кал, тиня и не знам какво... Но, какво да се прави.... Изборите минаха

За по-малките градове си прав, Дори в родния Сливен се забелязва напредък. За Търново да не говорим! Там си е направо чисто! Въпреки многото строжи и там - чистят хората!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...