Премини към съдържание

Нормално ли е?


Препоръчано мнение

Нормално ли е, когато мина през дълбока локва, да свири ремъка на алтернатора, хидравликата и климатика? До сега не го е правила това колата и това е причината да ме притеснява.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Причините са две. Стари ремъци или недостатъчно затегнати или и двете.

Вероятно е да има и трета причина може и да е от лагер на хидравликата, алтернатора... той леко се разбива получава се луфт и ремъците отпускат леко. Но това се случва много рядко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нормално ли е, когато мина през дълбока локва, да свири ремъка на алтернатора, хидравликата и климатика? До сега не го е правила това колата и това е причината да ме притеснява.

Най вероятно са стари ремъците и трябва смяната им............знаеш ли как да ги тестваш???Поне да определиш кой е точно..............после до магазина и смяна .......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно са стари ремъците и трябва смяната им............знаеш ли как да ги тестваш???Поне да определиш кой е точно..............после до магазина и смяна .......... :icon_blush:

 

Аз минах през една голяма локва и............. краи паднаха ми ремъците :(

Бяха си старички та ги смених сега е ток, едва ли ше ти вземат много пари за подмяната им ,по добре ги смени да не се наложи като мене да плащаш да те дърпат. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И двата ремъка са на няма 10 000 километра, което според мен лично не е много. Мисля че Светльо( :worthy: ) пак е прав. Хидравличната ми помпа нещо посвирва и може да е това. Благодатя Ви на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И двата ремъка са на няма 10 000 километра, което според мен лично не е много. Мисля че Светльо( :worthy: ) пак е прав. Хидравличната ми помпа нещо посвирва и може да е това. Благодатя Ви на всички.

По принцип може и помпата ти да присвирва, но тя е скъп ремонт, затова ще те посъветвам да я пробваш пак преди да сваляш помпа ...............докарай я в събота да я чуя и да ти кажа къде е проблема..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ Tymbi, няма да мога да дойда понеже я вкарвам за брони а и съм на петроханско в събота. За другата седмица става ли събота?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ Tymbi, няма да мога да дойда понеже я вкарвам за брони а и съм на петроханско в събота. За другата седмица става ли събота?

Не е проблем ,когато - тогава, аз само ти предложих да ти я диагностирам, а ти ако искаш да я правиш при мен , това е вече друго........все ще се разберем..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е при кой друг да я правя DJ. Имаме ти огромно доверие всички и това е понеже е заслужено и извоювано.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

lyuli, присетих се нещо да те питам.

Като включиш фаровете или друг консуматор присвирва ли ти ремъка? Или само когато минеш през локва или е влажно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, със сигурност фаровете са ми светели, понеже времето тогава беше лошо. Свиренето се появяваше само, когато минех през локва и то не всяка разбира се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Американски бяха някакви, понеже нямало Гейтс в България за този модел двигател (420А) и в този момент. Ремъците са на няма и 8000 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Става въпрос, че не си ги купувал оригинални от официален вносител. Имам в предвид марките поддоставчици на Мицубиши.

Тогава сменяш алтернаторния ремък, но преди това опитай леко да го затегнеш (но не над определените заводки параметри) и може да се оправи работата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...