Премини към съдържание

Имам проблем с колата


Hari

Препоръчано мнение

Здравейте,

Имам проблем с колата. Паля я, тя работи 15 минути и гасне след като загрее. Паля отново, работи 2-3 секунди и гасне сама. И пак, и пак...! Записал съм я на диагностика в Балкан Стар за Вторник, но нямам търпение да разбера какво й е, та затова ако някой се е сблъсквал със същият проблем моля да пише. Колата е 1.6 бензин, 90 коня, 97-а година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЗДРАВЕИТЕ. АЗ ИНАМ ПРОБЛЕМ С КОЛАТА . ПАЛИШ КОЛАТА И ТЯ РАБОТИ СЛЕД КАТО ЗАГРЕЕ 15 МИН. ГАСНЕ ПАЛИШ ОТНОВО ПАЛИ 2-3 СЕК. И СЕ ГАСИ САМА И ТАКА И ПАК И ПАК .ЗАПИСАЛ САМ Я ЗА ДИАГНОСТИКА В БАЛКАНСТАР ЗА ВТОРНИК АМА НИАМАМ ТАРПЕНИЕ ДА РАЗБЕРА КАКВО И Е ТА ЗА ТОВА АКО НИАКОИ СЕ Е ЗБЛАСКВАЛ СЬС САЩИА ПРОБЛЕМ МОЛЯ ПИШЕТЕ. 1.6 БЕНЗИН 90 КОНЯ 97 ГОД.

Колега, пиши с малки букви ,писането с големи букви значи крещене..........

по въпроса ти - най вероятно е заминал дадчика на кол. вал,но без диагностика не става... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сори ама ще ме извините нов съм :worthy: :help:
:mitsu-smiley: Добре дошъл при нас. Това че си нов не те оправдава изобщо. Има няколко прости, кратко и ясно написани правила, които всеки трябва да прочете преди да пише тук. Има и една тема, която Дани е написал и не случайно стои като важна в първата галерия във форума - добре е всеки, на който не са му много ясни основните фунции на форума да я прочете.

Поздрави. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Благодаря на DJ Tymbi за предположението оказа се напълно прав от дадчика е . А сега може ли някои да помпгне от къде да намеря втора ръка защото в Балкан стар ми искат 292.00 лева без ДДС и 3 седмици чакане. Благодаря предварително. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Същата тема има и в раздела за Колт?

Какво правите с тези датчици? :icon_hmm:

 

http://img213.imageshack.us/img213/1961/y40wu.jpg

 

Е това ти е датчика. В Ратола е по-евтин. Пак се чака 3 седмици, защото е японски и трябва да се достави.

Не взимай втора употреба ако намериш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Boss това което показваш не е ли на разпределителния вал. Пламен спомена за коляновия. Колега Hari кои ти е проблемния датчик, и каква е грешката показала се при диагностика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

проблемния датчике коляновия .А при ръчна диагностика ми дава 23 грешка-датчик колянов вал,балкан стар го потвардиха. защо да не взимам втора употреба, на едно място го намерих по 80 лева. Даите някакав савет. Мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грешка 23 е "Camshaft position sensor" . Това е датчика на разпределителния. Този които Big Boss ти е показал на снимката. Я хубаво разгледаите нещата, да не купиш датчик за една торба пари , а да се окаже че е здрав. :icon_blush:

 

P.S. За коляновия би трябвало да е гр. 22.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се предварително , ама не знам каде се намира този датчик ако може някои да подскаже дъде да го открия . Гледах и не го видях. :help: :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега направи си следния експеримент. На запален двигател откачи буксата на този датчик дето си го намерил и виж какъв ще е резултата. Дали двигателя ще загасне и какъв ще е ефекта от откачането. Не се притеснявай от натрупването на грешки, на следващото палене ще се изчистят от самосебе си, просто си направи тази проба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не става пак така гасне . Моля ви кажете в кои сервиз да я откарам та да я излекуват.

Кака така нищо не става ??? Нали я закара в Ратола??? Какво стана там? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да де ама викаш пак гасне, затова DJ Tymbi те пита какво си правил от последната диагностика, че пак гасне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички които бяха съпричастни с моя проблем . :good: Ратола е сервиза , оправиха ми колата , още веднъж мерси на всички които помагаха. :thx:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички които бяха съпричастни с моя проблем . :good: Ратола е сервиза , оправиха ми колата , още веднъж мерси на всички които помагаха. :thx:

И какво се оказа.......... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...