Премини към съдържание

Фотоелемент ?


sodar

Препоръчано мнение

Значи става въпрос за един датчик в горния десен ъгъл на таблото накрая на въздуховодите за предното стъкло. В едно руско ръководство го намерих, но пише само че е някъв фотоелемент и как се подменя, ама за какво е един дявол знае. Ако някой има представа ще съм благодарен да ме поясни.

Колата е Каризма GLS 1997г.

А и ако някой мойе да ми покайе снимка от някъде на таблото с всички индикации по него, тоест какво трябва и какво мойе да свети.

Просто като гледам в ръководствата има сума и лампички,които аз на моята не съм вийдал да светват още.

Мерси за отговорите :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фотоелементът е част от системата на климатроника, който събира информация от датчика за температура в купето, външна температура и от фотоелемента.

Може да се провери дали работи като в слънчев ден се включи климатроника на охлаждане в автоматичен режим и се закрие с нещо плътно фотоелемента. По идея би следвало оборотите на вентилатора да се намалят, поне при мен е така. Ако това се получава значи, че датчикът е ОК и няма защо да се пипа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фотоелементът е част от системата на климатроника, който събира информация от датчика за температура в купето, външна температура и от фотоелемента.

Може да се провери дали работи като в слънчев ден се включи климатроника на охлаждане в автоматичен режим и се закрие с нещо плътно фотоелемента. По идея би следвало оборотите на вентилатора да се намалят, поне при мен е така. Ако това се получава значи, че датчикът е ОК и няма защо да се пипа.

:good: :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, аз оспях да си отговоря и сам след като се поразтършувах повечко :)

Явно и при мен работи защото ми беше много чудно как почва да духа по-силно климатика като си махна сенника например или изляза от някоя сянка на която колата е била по-дълго време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...