Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Инсталиране на универсален модул за централно заключване


ayri

Препоръчано мнение

Привет колеги.

 

Пускам първата си тема във форума за да помоля за помощ и насоки, като истинската ми цел е в края на тази тема да има що-годе добър “направи си сам“ как да се инсталира универсален модул за централно заключване за Галант (2.5 V6).

 

Каква е ситуацията до момента:

 

1. Свалил съм корите на вратите (на шофьорската врата) за да се достигне до снопа с кабели за управление на централното.

 

2. Позовавайки се на ел. схемата за Галанта по-долу и кратки тестове с пробна лампа за потвърждаване, разбрах кои са кабелите за централното заключване:

• Кафяв – заключване

• Бял-зелен – отключване

• Черен – подаващ сигнал маса

 

3. Както стана по ясно от схемата и допълнително ровене в нета, форума и разговор с други колеги от форума, разбрах, че централното на нашите коли се активира със сигнал от масата или “negative”.

 

4. Вързах кабелите по схемата посочена в упътването за negative trigger, но уви нищо не се случва. Нито на отворена, нито на затворена врата.

 

5. След това пробвах да приложа и някоя от другите схеми тъй като реших, че може да съм в грешка, но нито една не сработи.

 

6. След доста тежка главоблъсканица и различни сложни математически комбинации с въртене на кабелите ииии накрая пак нищо не се получи... :D

 

Eдинственото нещо което в крайна сметка успях да установя, че работи е когато колата вече е заключена (ръчно), жълтия кабел е свързан към +12V, жълто-черния кабел е свързан към черния кабел на централното на колата, и допра оранжево-черния кабел към него, с натискане на отключване от дистанционното колата се отключва.

 

Ще се радвам да споделите мнение и препоръки. Ще е супер и ако има колега който вече е направил това успешно, да сподели как се е получило. Пък ако покаже и някоя снимка как точно е вързал всичко ще бъде повече от добре дошло.

 

Извинявам се ако съм объркал някой термин, не съм много навътре с ел нещата.

 

Ето тук съм качил снимки на снопа с кабели, схемата на Галанта за централното, снимка на модула който имам и упътванията му.

Редактирано от ayri
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен че черния е маса, макар че често това е така. За да не се интересуваш дали е плюс или минус като гледам това което си купил е с две релета и контактите са изведени на кабели правиш следното -

1. жълто/черното и жълтото от централното ги даваш към черното на колата. Ама не режеш а в паралел свързваш всичко.

2. за заключване пробваш кой от двата - оранжев или бял трябва да включиш към кафевия на колата за да заключва

3. същата процедура само че с кабелите за отключване.

4. отпушваш една бира и си доволен собственик на галант с дистанционно ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен че черния е маса, макар че често това е така. За да не се интересуваш дали е плюс или минус като гледам това което си купил е с две релета и контактите са изведени на кабели правиш следното -

1. жълто/черното и жълтото от централното ги даваш към черното на колата. Ама не режеш а в паралел свързваш всичко.

2. за заключване пробваш кой от двата - оранжев или бял трябва да включиш към кафевия на колата за да заключва

3. същата процедура само че с кабелите за отключване.

4. отпушваш една бира и си доволен собственик на галант с дистанционно ;)

 

Тъкмо бях си помислил че никой няма да се отзове

 

Ще пробвам това което си писал по-горе и ще пиша отново какво е станало. Иначе съм сигурен че черния е маса защото го замерих с пробна лампа и си е постоянен минус.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...