Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Outlander 2.2 DiD спукан колектор


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Outlander 2.2 DiD 2015-година на 150к км с много тежка миризма на изгорели газове в купето. След извършена диагностика в Балканстар - спукан колектор и предложение за ремонт за 1700лв.

Въпросът ми е има ли това алтернатива /освен заварка/?

 

Поздрави и безаварийни!

 

p.s.

 

Прегледани още няколко колектора в автоморги - всички са спукани.

От Балканстар ме предупредиха да не експериментирам със заварки тъй като щяло само да се влоши положението. Някой с подобен проблем да се е сблъсквал?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С читав заварчик и спазване на технологията за заваряване на чугун ще стане /ако ти е чугунен колектора де/. Моя го заварявяхме 2 пъти, преди доста години 2-рия път беше зима, майстора ми го хвърли в кюмбето и докато пием по няколко чаши вино се нагорещи и го завари така нажежен. После пък бавно трябваше да изстива, пак по няколко чаши винце, жар имаше богато за скарата докато се чака. Май това е технологията ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С читав заварчик и спазване на технологията за заваряване на чугун ще стане /ако ти е чугунен колектора де/. Моя го заварявяхме 2 пъти, преди доста години 2-рия път беше зима, майстора ми го хвърли в кюмбето и докато пием по няколко чаши вино се нагорещи и го завари така нажежен. После пък бавно трябваше да изстива, пак по няколко чаши винце, жар имаше богато за скарата докато се чака. Май това е технологията ;)

 

Благодаря за отговора - и аз съм се насочил в тази посока с предварително загряване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Благодаря за отговора - и аз съм се насочил в тази посока с предварително загряване.

 

FYI - 70лв излезе всичко - заварка + шлайфане - изминати след това около 2000км без проблем /и без миризма в купето/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...