Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Компресор климатик


Препоръчано мнение

Здравейте, имам следният въпрос - компресора на климатика на Аутлендър2 бензин 2.4, 2008 г. на кои още модели на марката се слага (освен, че се слага и на Ситроен Ц-кросър и Пежо 4007? Защото търся такъв, но не мога да намеря. Доколкото разбрах се различават тези за дизелов ДВГ и за бензин.

Редактирано от dan
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Трябва конкретно да видиш с кой модел компресор си, че слагат няколко модела - MSC90 или QS90

Слагат се в Citroen C-crosser, Peugeot 4007, Mitsubishi Outlander, -ASX, -Lancer)

 

Разбрах го по трудния начин след като имах премеждия и аз когато взех автомобила.

Оказа се че климатика освен че е празен, не включваше.

В сервиз за климатици в Красно село диагностицираха изгорял електрически съединител и не им се занимаваше.

 

След смана на електрическия съединител и дехидратора нещата се оправиха за седмица след което се счупи новия китайски електрическия съединител ма копмпресора.

 

При мен се оказа че модела е QS90 - много рядък екземпляр за преди 2 години, читав такъв не намерих в България и си поръчах нов от Али експрес.

 

Електрически съединител за климатика струва 250 лв. (нещо подобно е - https://www.olx.bg/ad/saedinitel-rolka-bobina-klimatik-kompresor-bmv-CID360-ID6G2JD.html#d4571d62e3 ), а аз нов цял компресор-комплект си купих за около 650 лв. с експресната поръчка DHL, освобождаване от митница, данъци и ДДС. - https://www.aliexpress.com/item/32254120276.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5fc64c4d5wLNYX

 

(Някъде трябва да имам само компресор QS90 без електическия съединител, ако е същия)

 

Успех.

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не се включваше климатика, така ли? Защото при мен се включва и след 1-2 секунди - спира, после пак същото. Намерих друг компресор в комплект със съединител, същата история ... ?!?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не се включваше климатика, така ли? Защото при мен се включва и след 1-2 секунди - спира, после пак същото. Намерих друг компресор в комплект със съединител, същата история ... ?!?!?
много е важно да се видят наляганията на фреона, ниско и високо. Може проблема да е в ТР клапан.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...