Премини към съдържание

Автомат 3.2 проблем


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, карам пджеро 3 автомат 3.2 дизел (2001) . От скоро се появи един проблем, когато колата е студена и превключвам от неутрал на скорост или на задна кутията се поклаща (разтриса се, подскача) . Някой ако е имал подобен проблем би ли споделил ? Един майстор ми каза че било от маслото, друг ми каза че маслото нямало общо. Имали ли сте подобен или същият проблем и ако може да споделите от какво може да е, благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти, лично не си сменял маслото на автомата и километража показва 250К, примерно може да започнеш оттам + филтърчето 95лв., след това сваляне, разглабяне и т.н.

Как превключва колата на студена кутия? На по-високи обороти или нормално - 1800об/м. При загряла има ли го този проблем, тласък.

По принцип автоматите "ритат" леко при поставяне на лоста в позиция P и D

Редактирано от chasovnik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Километража е на 210К, колата превключва нормално струва ми се, не съм карал много автоматици но честно казано не усещам нищо сериозно когато превключва скорости. При загряла кола почти не може да се усети това, но това значи когато запаля да чакам по 15-20мин да загрее на място, което не ми се струва нормално. По принцип я паля и след 5-6 минути тръгвам, но направо ми се къса сърцето от тези тласъци. Може ли да е само от маслото или намирисва на друго ? И това само не разбрах което казахте “сваляне , разглабяне” до какво точно се отнася.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ДиДжей Тумби е по-компетентен, но моето паджеро 3 зимата , когато запалеше на -10С и веднага тръгвах, а скоростите се сменяха на до около 1800об/мин заради това те питах за студена кутия. Най=простия тест за масло е да я спреш на едно по-сериозно баирче и да дадеш на Д и отпуснеш спирачката, тръгне ли назад - масло ще да е :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най=простия тест за масло е да я спреш на едно по-сериозно баирче и да дадеш на Д и отпуснеш спирачката, тръгне ли назад - масло ще да е :)

....може и да е от маслото ,но по скоро ще да е от износени феродови фрикционни дискове на пакета за директна.....колкото по износени са, толкова по бързо тръгва колата надолу при пускане на спирачката....

Ето за тези дискове става дума:

http://japanautoservice.com/wp-content/uploads/2014/08/j_auto_gearbox_51.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, карам пджеро 3 автомат 3.2 дизел (2001) . От скоро се появи един проблем, когато колата е студена и превключвам от неутрал на скорост или на задна кутията се поклаща (разтриса се, подскача) . Някой ако е имал подобен проблем би ли споделил ? Един майстор ми каза че било от маслото, друг ми каза че маслото нямало общо. Имали ли сте подобен или същият проблем и ако може да споделите от какво може да е, благодаря

...като за начало си проверете нивото,както и цвета на маслото,колкото по черно е то,толкова по зле е ,ако е така- сменете маслото на ск. кутия,+ м. филтър,по възможност да изтече хубаво старото масло....проверката на нивото се прави на два етапа...1. на изгасен мотор,вадите щеката и гледате нивото , там има 3 белега,за студено и топло масло.....

2. на запален и загрял мотор, с дръпната ръчна ,натисната спирачка и лоста в позиция Д,( това значи че ще ви трябва помощник)- вадите щеката и гледате маслото да е на горния 3-ти белег......

Ако нив2ото е ок, и е черно маслото , тогава го сменете....ако е червено и бистро -свежо, тогава имате друг проблем ,при който в повечето случай се налага отваряне на ск. кутия....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...