Премини към съдържание

Предпазител подгревни свещи 2.2хди


Препоръчано мнение

Накратко под 0 градуса пали с малко повече въртене. Закачих я на диагностиката и каза подгревни свещи/реле. Смених и 4-те подгревни свещи, но грешката остана. След това сложих и ново реле,но грешката продължава да седи и паленето под 0-та е кофти. Сега е топло и в общи линии нямам драма с паленето, но това все си ме дразни и реших, че предпазителя сигурно е заминал. Отидох тази вечер в гаража и с учуда установих, че изобщо не мога да намеря въпросния предпазител на подгревните свещи. На капака на предпазителите е означен като "T" (ограденото в червено), а в аутодатата е даден като предпазител номер 36 - 60Амп. На едно място в интернет за въпросния предпазител е дадено, че се намира в "допълнителна кутия с предпазители в двигателния отсег", но изобщо не мога да намеря такова нещо.

Някой може ли да ми удари едно рамо и да каже къде е този предпазител и аз ли съм толкова сляп, че не мога да го видя :)

Пускам 2 снимки, едната на картинката с предпазителите, а другата със самите предпазители. Благодаря.

 

Схема бушони

Бушони

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На френските няма такъв предпазител,колата е японска, но мотора е френски.

Преди палене под нулата изчакай да светне и изгасне символа за заледяване и тогава върти.

И също можеш с една пробна лампа да провериш в момента на светене на подгрева дали отива ток на свещите-те поне са отпред до всмукателния,пластмасов колектор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

това ограденото трябва да е реле а не бушон.

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направо не мога да повярвам, че има електрическа верига в автомобила, която да няма предпазител?!

В Аутодата-та на схемата за този двигател (4HN) му дават че има бушон №36 който е за подрегвните свещи. Освен нещо там да не е наред със схемата.

Тази сутрин беше 6 градуса и колата пали на момента. Не зная при какви температури се подава ток към свещите, за да не се окаже, че меря когато не отива ток и да излъжа и вас и мен. Може ли да ми кажете при под каква температура трябва да очаквам да отива ток към свещите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях, че колегата е със ситроен. Изрових всички pdfи за outlandar и няма и няма инфо.

Не мога да помогна. Сори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еййййййй верно имаше там нещо. Аз къде ли не рових за тия бушони. Довечера като се върна от работа ще погледна и ще пиша обезателно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не става въпрос за оная червена х.йня дето е на самата плюсова клема,щот по продължението и не виждам такова нещо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих го въпросния предпазител обаче си е здрав. Остава само варианта да има скъсан кабел някъде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Та значи самото реле е с 8 пина означени от 1 до 8. Меря директно на куплунга.

1,2,7 и 6 са към подгревните свещи. От там до маса има връзка следователно пътищата до свещите са здрави.

4 идва от въпросния предпазител и там си има 12 волта.

5 е маса на релето. Меря го към друга маса и има връзка следователно и този път е здрав.

3 и 8 идват от компютъра. Колкото и както да меря, колкото и да подавам контакт от там нито сигнал, нито 12 волта идва въпреки, че на таблото индикатора за свещите светва за около секудна две.

 

Трябва обаче да отбележа, че меря при топло време и не зная дали трябва да очаквам от там да дойде каквото и да било, но според мен няма какво друго да бъде освен скъсан кабел някъде между компютъра и релето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...