Премини към съдържание

Моля, за съвет за избор на автомобил


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги!

Дойде време да се разделя с дядо Галант, с мъка ама се налага. Насочил съм се към покупка на Митсубиши Грандис 2.4 бензин или Митсубиши Аутлендър пак 2.4 бензин, и двете коли ще са автоматик и ще са година след 2007. Моля да споделите на базата на вашия опит кое е по-добрия вариант? Като поддръжка коя кола е по-добър вариант, как са цените за първоначално обслужване (ролки, ремъци, масла на двигателя на автомата), имат ли някакви неща, за който трябва да се внимава при покупката? Продава ли някой от форума подобен автомобил? Благодаря предварително и очаквам мнения какъв избор да направя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

Дойде време да се разделя с дядо Галант, с мъка ама се налага. Насочил съм се към покупка на Митсубиши Грандис 2.4 бензин или Митсубиши Аутлендър пак 2.4 бензин, и двете коли ще са автоматик и ще са година след 2007. Моля да споделите на базата на вашия опит кое е по-добрия вариант? Като поддръжка коя кола е по-добър вариант, как са цените за първоначално обслужване (ролки, ремъци, масла на двигателя на автомата), имат ли някакви неща, за който трябва да се внимава при покупката? Продава ли някой от форума подобен автомобил? Благодаря предварително и очаквам мнения какъв избор да направя!

 

И двата модела са с мотора 4G69 - пословично здрав и изпитан двигател. Двигател, скорости, спирачна система и други аксесоари са доста подобни и при двата модела.

Грандиса има много удобно и просторно купе, Аутлендъра също, но той е 5 местен ( освен ако не е 2-ра генерация) .

 

Мога да споделя от моя опит до момента при изминати около 40хил. безпроблемни километра с въпросния Грандис и дълги пътувания в Европа.

Изводите ми са на база личен опит и доста четене по чуждестранни форуми (най-вече американски, тъй като мотора 4g69 е разпространен там).

Според мен трябва да се обърне внимание на нещата по-долу при първоначално обслужване на колата и по този начин ще си осигурете надежден автомобил.

 

 

- Трябва ти ревизия на стартера. Бендикс и прочие или направо нов. Моя личен не е отказал, просто беше профилактиран и работи без проблем.

- От съфорумници знам за податливи корминлни накрайници (вътрешни и външни), но според мен това зависи много от начина на шофиране, експлоатация и пътните у-вия.

- Направи добро обслужване на ангренажния комплект + водна помпа. Двигателя е с 2 ангренажни ремъка и балансиращи валове, който трябва да бъдат зацепени по процедура.

- Слаб първичен лагер на ръчна скоростна кутия. При евентуален ремонт, направо сменяш и комплект съединител. Ще разпознаеш дефектиралия лагер лесно.

- Ако слагаш АГУ, бъди сигурен че хората са вече слагали на тези модели и са запознати с двигателя. Трябва ти добра допълнителна смазваща система.

- Редовен реглаж на клапани - м/у 30-50 хиляди. Трябва да бъде направено по процедура.

- Задните спирачни апарати имат склонност към "запичане" и им е нужно правилно смазване на водачи, обезвъдушване и т.н.

- Добре позната болежка е проблем с климатичната система. Има доста клипове в интернет. При мен, все още работи добре.

- Ако е карана в Германия/Австрия и т.н съм виждал 3 Грандиса включително и моя със скъсани жила за ръчна спирачка.

 

Цените г/д са :

Ангренажен комплект с водна помпа - около 450лв. (много зависи)

Ревизия стартер - 50 - 80лв.

Реглаж клапани - 50лв.

Съединител - около 600лв.

Спирачната система много зависи какво ще предпочетеш като марка, но там е нормално също.

По окачването няма нищо специално и там цените са нормални.

 

 

 

Списъкът не е малък, но нека не забравяме че все пак това са употребявани автомобили. Всичко описано по-горе може да се провери/подмени

при първоначално обслужване и при нужда от подмяна/смяна на всичко това няма да излезе кой знае колко, сравнено с други марки, имайки предвид че искате колата да е надеждна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...