Премини към съдържание

Mitsubishi Outlander проблем със скоростите.


Препоръчано мнение

Здравейте автомобилът е 2.0 i 16V 4WD (136 Hp). 2006 бензин.

Проблемът е от няколко седмици скоростите влизат със запъване и доста трудно на всички предавки включително и задна. Не се чува звук нито стържене просто лоста не може да влезе на място и изисква доста сила. Проблемът е почти постоянен но от време на време сякаш нещо се намества и предавките започват да влизат нормално но това е само докато изредя примерно първа, втора и на трета спира и после продължава по старо му немога да включа без усилие. Майсторите казаха съединител който съм сменил преди година и от тогава съм минал не повече от 15 000 км. Нямам залепване на дисковете като при свършил съединител нито педала ми потъваи не е твърд. Ако може да ме насочите къде да търся проблема и възможно ли е да е наистина съединител и защо? Дефектен? Скоро същите майстори отвориха колата за смяна на аксиален лагер и още тогава искаха да сменят съединител но аз отказах тъй като не мога да сменям всяка година съгласете се. Много благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте автомобилът е 2.0 i 16V 4WD (136 Hp). 2006 бензин.

Проблемът е от няколко седмици скоростите влизат със запъване и доста трудно на всички предавки включително и задна. Не се чува звук нито стържене просто лоста не може да влезе на място и изисква доста сила. Проблемът е почти постоянен но от време на време сякаш нещо се намества и предавките започват да влизат нормално но това е само докато изредя примерно първа, втора и на трета спира и после продължава по старо му немога да включа без усилие. Майсторите казаха съединител който съм сменил преди година и от тогава съм минал не повече от 15 000 км. Нямам залепване на дисковете като при свършил съединител нито педала ми потъваи не е твърд. Ако може да ме насочите къде да търся проблема и възможно ли е да е наистина съединител и защо? Дефектен? Скоро същите майстори отвориха колата за смяна на аксиален лагер и още тогава искаха да сменят съединител но аз отказах тъй като не мога да сменям всяка година съгласете се. Много благодаря.

....може да имате проблем с жилата, накрая те завършват с едни тампончета, които се закачат на пеперудата на кутията и когато местите лоста, тя се движи по определе ред ,а те от своя страна местят избирачите в кутията....ако има луфт м/у тампончетата и пеперудата поради износване, скъсване и т.н. няма да може да фиксирва пеперудата в точното му положение и от там -трудно ще влизат скоростите.....

Възможно и еа имате проблем със самите избирачи,които движат вилките ,а те от своя страна движат муфите, ако завлече някоя муфа, движението на лоста става тегаво,но не вярва и трите муфи да са дали фира....ако скоро сте сменяли маслото или не сте сменявали маслото на кутията ,проверете го пак....важно е да се види и какво масло слагате,и не на последно място ,вискозитета на маслото на тези кутии е 75В80 ГЛ4++,а не 75В90......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ли масло в кутията?Проверете за стружки по пробката.Ако автомобила не е в движение пак ли е проблемно превключването?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....може да имате проблем с жилата, накрая те завършват с едни тампончета, които се закачат на пеперудата на кутията и когато местите лоста, тя се движи по определе ред ,а те от своя страна местят избирачите в кутията....ако има луфт м/у тампончетата и пеперудата поради износване, скъсване и т.н. няма да може да фиксирва пеперудата в точното му положение и от там -трудно ще влизат скоростите.....

Възможно и еа имате проблем със самите избирачи,които движат вилките ,а те от своя страна движат муфите, ако завлече някоя муфа, движението на лоста става тегаво,но не вярва и трите муфи да са дали фира....ако скоро сте сменяли маслото или не сте сменявали маслото на кутията ,проверете го пак....важно е да се види и какво масло слагате,и не на последно място ,вискозитета на маслото на тези кутии е 75В80 ГЛ4++,а не 75В90......

Здравейте твърди се че маслото на кутията е сменено при смяната на аксиалния лагер нямам представа какво са сложили най вероятно каквото има. Истината е че проблема започна няколко седмици след смяната незнам дали има връзка но в началото на смяната нямах проблеми.

Трябва да се пръсне колата на ново до съединител за да се извадят жилата нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ли масло в кутията?Проверете за стружки по пробката.Ако автомобила не е в движение пак ли е проблемно превключването?

Здравейте масло има теква веднага от пробката. За стружки незнам но по скоро не засега изключвам проблем със скоростната кутия тъй като всички скорости са проблемни това е правилно нали? Ако имате предвид на място когато не е запален автомобила да скоростите влизат нормално без проблем. При запален двигател вече се появява проблема. Но не всеки път примерно качвам се карам първия километър без проблем после сякаш нещо спича и приблема започва. Може да спра да изгася колата да запаля и тогава да карам примерно още 2 км. без проблем но когато проблема започне може да карам примерно 50км.и всяка предавка да запъва. Сякъш проблема е по осезаем след като мотора загрее незнам дали има връзка...

Редактирано от Zladani
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте днес времето влажно и студено скоростите влизат като нож в масло на студен двигател. След малко каране започват да спичат веднъж влизат после нещо спича и спират после пак започват да влизат нормално после пак спичат и така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След смяна на спирачна течност проблема е решен.
дано си решил проблема но ае съмнявам да е било от това. Освен ако е имало въздух в системата и сега са я обезвъздушили както трябва.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карах днес 300 км. Скоростите влизат без запъване. Може би малко на 3-та от време на време. Имам чувството че има още малко въздух в системата. Какво ме кара да мисля така има нещо като балон ниско доло когато натискам съединител стига до положение ниско доло при което мога да натисна още малко. Това го усещам от време на време после сякаш е нормален натиска. Какво ви кара да мислите така може ли да обясните защото не разбирам много като цяло благодаря. Ако някой има нещо още на ум може да каже

Редактирано от Zladani
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...