Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчайте антифриз и моторно масло за ASX


Препоръчано мнение

Здравейте!

 

Имам ASX от една година - 1,8 DID 150к.с. 2012 година.

Дойде време за годишното обслужване на колата, попрочетох в инструкцията на колата и някоя друга статия в нета и се зародиха следните въпроси:

 

1. В България мога ли да си закупя моторно масло и антифриз с препоръчваната от Mitsubishi марка Dia queen? Ориентировъчни цени може ли да каже някой, който наскоро е купувал?

2. Ако не ползвате Dia queen, може ли да препоръчате някакви други марки за моторно масло и антифриз?

- в случая с антифриза няма да го сменям напълно, а само ще доливам.

Доста задълбах за антифриза и дотук съм на мнение, че ако не успея да намеря Dia queen, трябва да взема някакъв антифриз с означение G12+ или G12++, което би трябвало да отговаря на HOAT (хибриден) антифриз.

 

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Имам ASX от една година - 1,8 DID 150к.с. 2012 година.

Дойде време за годишното обслужване на колата, попрочетох в инструкцията на колата и някоя друга статия в нета и се зародиха следните въпроси:

 

1. В България мога ли да си закупя моторно масло и антифриз с препоръчваната от Mitsubishi марка Dia queen? Ориентировъчни цени може ли да каже някой, който наскоро е купувал?

2. Ако не ползвате Dia queen, може ли да препоръчате някакви други марки за моторно масло и антифриз?

- в случая с антифриза няма да го сменям напълно, а само ще доливам.

Доста задълбах за антифриза и дотук съм на мнение, че ако не успея да намеря Dia queen, трябва да взема някакъв антифриз с означение G12+ или G12++, което би трябвало да отговаря на HOAT (хибриден) антифриз.

 

Благодаря предварително!

Важното е маслото да си отговоря по спецификация, а не толкова марката. Тези двигатели и без това си самопрецакват маслото, като вкарват нафта в него. Имам същия двигател, използвах Castrol Edge 5w30, а при последната смяна сложихме Mobil 5w30. Колко километра сте изминали с маслото, което е в момента?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дилърите на :mitsu-smiley: в България пък и на други места предлагат оригинални масла Mitsubishi Diamond в пластмасови бутилки, които всъщност са производство на Fuchs Schmierstoffe GmbH. Аз лично съм много доволен от такова.

https://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=custom_advanced_search_result&manufacturers_id=84&oil_type_id=&oil_viscosity_id=&oil_size_id=&x=74&y=4

И тъй като си с дизелов двигател, не пропускай да си сложиш качествен горивен филтър, по възможност оригинален.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Благодаря за съветите!

 

За 14 месеца съм минал около 8 хиляди km.

Не знам дали мога още да изчакам преди да сменя маслото.

Нали уж се сменя на 1 година или 10 хиляди километра - което събитие настъпи първо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте,

Благодаря за съветите!

 

За 14 месеца съм минал около 8 хиляди km.

Не знам дали мога още да изчакам преди да сменя маслото.

Нали уж се сменя на 1 година или 10 хиляди километра - което събитие настъпи първо.

Здравейте колега,

 

Бихте ли споделили къде в Русе си обслужвате автомобила?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...