Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Скъсан пистов ремък - последствия.


Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Имам галант 2.5 97 година.Преди около седмица в движение ми се скъса пистовия ремък.Отбих колата в страни от пътя ,но докато спра и изгасна сама .Прибрах се и я разглобих.Пистовият ремък бе влязал в ангренажа. Разглобих ангренажа и я зацепих. Колата върти трудно ,но пали лестно.Работи все едно няма ,някой цилиндър.Реших да сваля главите ,за да проверя,как са клапаните .Видимо всичко бе наред. Занесох да ги погледнат и шлаифат.И всичко бе наред. Събрах колата ,но продължава да работи така,както преди да правя главите.Много моля,ако някой може да ми помогне,ще бъда много благодарен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Преди 2-3 месеца и аз имах същи проблем, само че на мен ми се скъса ремъка на баланс вала и влезе под ангренажа.

Резултата беше 10 криви от 16 клапана, видимо не изглеждат, но реално са си криви. Става въпрос на 4Г63.

Но и аз като теб, оправих главата и я монтирах. ДВГ се въртеше и палеше лесно, но нещо не беше както трябва, имаше яко чукане и липса на мощност.

Мерих копресията - на 3те цилиндъра ~10бара, а четвъртия - 3 бара, мерих я поне 5 пъти, все същото... Реших, че е набило сегментите, но преди това капнах малко масло в цилидъра и компресията дойде... Запалих я пак, след като поработи известно време, пак мерих всички цилиндри и за мое щастие вече всички имаха компресия. (явно е имало залепнал сегмент :wacko: )

 

Та идеята е първо, пасваха ли ти наново клапаните? И второ, мерил ли си компресия след сглобяването?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Не съм мерил компресия след,като сложих главите.А този ,който ги прави каза, че е погледнал клапаните и нямало криви.Днес ще премеря и пак ще пиша .Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...

Колега как е зацепването за ангренажа питам сигурен ли си че не е прескочила някоя шпонка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...