Премини към съдържание

АСХ -проблем с механичното заключване


Препоръчано мнение

Здравейте, някой сблъсквал ли се е с това - АСХ не се задейства ключалката за отключване на вратата механично( с ключа )

Имате предвид, че изобщо ключа не отлючва ключалката или, че при отлючване с ключа не се задейства централното заключване? Ако е второто твърдение, така си е конструктивно, японска му работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не отключва и обратното не заключва , при поставен ключ в патрона на вратата - завърта на ляво/ ва дясно но никаква реакция , нищо не се задейства.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно е заяла самата ключалка и трябва да се обърнете към ключар. Имате ли втори ключ, пробвахте ли и с него? По принцип би трябвало ключа да си превърти леко и да оключи само шоф. врата. Централното заключване не се задейства и не се чува никакъв шум.

Редактирано от orion
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз имам подобен проблем с моето ASX - няколко пъти не ми сработи електронната част на ключа. Случвало ми се е да не мога да отключа колата, както и да не мога да я заключа. В такива случаи съм пробвал да отключа или заключа шофьорската врата като просто вкарам ключа в ключалката на шофьорската врата и го завъртя - когато не работи електронната част на ключа, не върши работа и завъртането на ключа. Утре ще пробвам при работеща електроника на ключа, дали ще сработи и механичния начин на отключване/заключване на шофьорската врата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз имам подобен проблем с моето ASX - няколко пъти не ми сработи електронната част на ключа. Случвало ми се е да не мога да отключа колата, както и да не мога да я заключа. В такива случаи съм пробвал да отключа или заключа шофьорската врата като просто вкарам ключа в ключалката на шофьорската врата и го завъртя - когато не работи електронната част на ключа, не върши работа и завъртането на ключа. Утре ще пробвам при работеща електроника на ключа, дали ще сработи и механичния начин на отключване/заключване на шофьорската врата.

Абсолютно си отключва и заключва без значение дали електрониката работи. Пробвал съм с празен ключ, само кутийката и механично си работи, нали това е идеята, ако батерията е изтощена, все пак да има възможност да се отключи.

Редактирано от orion
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега orion , дистанционно си работи нормално , но механично ключът си завърта много добре в двете посоки ( мазно) но не отключва / заклюва , данеби да има някое лостче разкачено ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега orion , дистанционно си работи нормално , но механично ключът си завърта много добре в двете посоки ( мазно) но не отключва / заклюва , данеби да има някое лостче разкачено ?

При това положение, определено има някакъв проблем и е най-добре да се види от ключар/сервиз. Напълно е вероятно да има нещо разкачено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

При мен се оказа, че проблемът е в мен - въртял съм ключа в обратната посока (явно повлиян от това, че на предишната ми кола вратата се отключваше като завъртя ключа наляво, а заключването беше надясно), т.е. като искам да отключа съм въртял ключа в посока заключване и като искам да заключа съм въртял ключа в посока отключване. Днес четох инструкцията на колата и забелязах на картинката, че посоките са разменени:

post-23401-004087200 1564413722_thumb.jpg

Редактирано от stnstn
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...