Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте, взех си Outlender 2003 г 2.0 136 коня,ръчни скорости,бензин. Тук-там прочетох за колата, че е сполучлив модел.

 

Въпросите са ми свързани първоначално с обслужването на колата.

1.Ролки и ремъци какви да взема и горе-долу какви пари са?

2. Масло за диференциала какво да взема, колко събира?

3. Какво масло да сипя в мотора, въпреки, че е стара кола, мисля 5W 40?

4. Какво трябва да бъде маслото за скоростите и колко събира скоростната кутия?

 

Колата ще се газифицира в скоро време, има ли значение какъв ГИ ще сложа? Доколкото прочетох не е капризна на газ.

 

За това се сещам на прима виста относно обслужването. Ще съм благодарен на отговори и съвети по темата!

Редактирано от plamen _ni
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1. Ремъци Контитех с ролки ина. Вътре повечето са с лагери Койо. Заедно с пистовия ремък, маслен обтегач и водна помпа към 350 лв. Другия вариант е оригинални, ма цената там е друга. Само ангренажа е 100 лв.

2. Маслото на задния диф и раздатката е по 0.55 л. Трябва да е GL5 и SAE90. Всяко масло 80w90 става стига да е GL5.

3. Моторно масло каквото искаш 5w30, 0w40, 5w40.

4. Скоростната кутия събира 2.2 л. 75w90 GL4 или комбинирано GL4/5, но не и GL5.

За газовата на каквото се спреш, само да я настроят правилно.

Редактирано от Cayenne
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да питам колко литра масло събира двигателя?

 

Значи за дифа 1 л масло ще стигне, така да разбирам нали

 

На колко хиляди е препоръчително да се сменя маслото на скоростите и диференциала?

Редактирано от plamen _ni
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е внос от Швейцария. Отдолу видях, че е намазана с нещо черно подкалниците, задния мост, гърнето. На места покритието е обелено и не се вижда ръжда. Дали е възможно това покритие да е сложено в Швейцария против ръжда, а не да е сложено тук от търговците, за да прикрият ръждата. Аз ръжда не виждам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста коли от Швейцария са намазани отдолу. Сега дали там или тука нашите джамбази го правят не знам. По принцип не е лошо стига да не са скрили ръждата отдолу без да са я третирали. Какви изгнили магарета съм виждал трагедия.

Маслото в предния диференциал е заедно с това на скоростната кутия - 2.2 л. Освен него обаче имаш заден диф и раздатка. За тях ти трябва по 0.55 л масло. Общо 1.1 л. Горе съм писал какви са. Тези масла май се сменят на 10500 км.

Двигателя събира 4.3 л.

Редактирано от Cayenne
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За скоростите взех 3 л кастрол Suntrans GL4 75W-90

 

За задния диференциал масло репсол 1 л GL5 80W-90 (значи няма да ми стигне)

 

Точните масла ли съм взел като параметри

Редактирано от plamen _ni
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених маслата. Колата не е изгнила и е в много добро състояние. Поддържана е много добре.

 

Как да разбера дали има блокаж. Има 2 отделни диференциала - преден и заден.

Редактирано от plamen _ni
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Четох някъде, че някои имат, някои нямат (1 генерация). Един приятел кара следващата генерация и той има на 100%, мисля, че с копче се включваше блокажа при него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма блокаж. Май има някакви американци с ЛСД диф, но не съм сигурен. Аутлендър 2 май също няма, това копче вероятно е за включване на двойното предаване. Задвижването при първа генерация е 50:50 преден, заден мост без демултиплилатор и каквито и да е блокажи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предишната ми кола беше Хонда ЦРВ и се правеше реглаж на клапани за всеки 20К км на газ. Клапаните там са механични.

 

Четох, че Аутлендър 2.0 носи много на газ. Въпросът ми е прави ли се реглаж на клапани? Какви са - механични или хидравлични? Колата ще се кара на газ

Редактирано от plamen _ni
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2.0 4g63 е с хидравлични повдигачи и няма какво да им се регулира. При 2.4 нещата са други и там си иска система за мазане и респективно регулиране на клапани.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...