Премини към съдържание

Филтър в резервоара на Паджеро 4 3,2 Д


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,някой сменял ли е филтъра в резервоара на Паджеро 4 дизел?Може ли да се почисти или се сменя?Идея за читав магазин за японски части???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,някой сменял ли е филтъра в резервоара на Паджеро 4 дизел?Може ли да се почисти или се сменя?Идея за читав магазин за японски части???

 

Не знам кое точно е твоето филтърче, но струва левчета. И на мен ми е интересно как се сменя, но за Pajero 3, резервоарът на което е общо взето същия.

 

Partsouq

 

По въпроса за магазините, понеже виждам, че си от София, а и да не правя реклама, просто мини по ул. "Симеон", като се отбиеш последователно на № 162, № 176 (по арабската реч ще се ориентираш) и № 240. И трите магазина ще ти доставят оригинални японски части, но трябва да уточниш точния номер на частта и че искаш да е оригинална, за да не получиш някой заместител.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Без сваляне на резервуара май няма достъп до филтъра.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Без сваляне на резервуара май няма достъп до филтъра.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Руснаците пишат че не се сваля резервоара!Ето един линк-https://www.drive2.ru/l/489344522963124880/Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

www.drive2.ru е наистина много полезен сайт. Само изписването на номера на частта в търсачката ти дава няколко приключения, които руснаците са имали с нея.

 

Отворът към филтъра на резервоара явно е под дясната задна седалка.

 

https://www.drive2.ru/l/7711627/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

лично на моето съм отварял този капак, от там не се стига до резервуара. Sent from my Redmi Note 4 using TapatalkНещо май ме гони склерозата, действително трябва да има втори капак. 27a7ce037d9e62567a739915aaac4e58.jpg

Редактирано от niki nikolov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....за кое ...?

Здравей Пламене ,Паджеро 4-3,2 Д /2007г/ филтъра в резервоара-един или два са?Сменят се задължително или могат да се промият?Благодаря предварително!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Пламене ,Паджеро 4-3,2 Д /2007г/ филтъра в резервоара-един или два са?Сменят се задължително или могат да се промият?Благодаря предварително!

.....там няма филтър, а има цедка, най обикновенна ,мрежеста цедка под формата на цилиндър и има за цел да пази нафтата и гор. система от по едри боклуци....ако е нисък вакуума м/у резервоара и помпата, значи вероятно е запушена/затлачена.....в такъв случай се сваля и чисти/издухва а не се сменя освен в случаите ,в които тя е повредена/скъсана....иначе горивния филтър седи отпред ,в моторния отсег и е съвсем различно нещо....

И за да се стигне до нея, не се сваля резервоара ,а си има капаци за тази работа, които седят под задната седалка по към багажника, капаците са два ,,единия е за да стигнеш до капака на резервоара ,а другия като се отстрани се стига до сондата с цедката....

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....там няма филтър, а има цедка, най обикновенна ,мрежеста цедка под формата на цилиндър и има за цел да пази нафтата и гор. система от по едри боклуци....ако е нисък вакуума м/у резервоара и помпата, значи вероятно е запушена/затлачена.....в такъв случай се сваля и чисти/издухва а не се сменя освен в случаите ,в които тя е повредена/скъсана....иначе горивния филтър седи отпред ,в моторния отсег и е съвсем различно нещо....

И за да се стигне до нея, не се сваля резервоара ,а си има капаци за тази работа, които седят под задната седалка по към багажника, капаците са два ,,единия е за да стигнеш до капака на резервоара ,а другия като се отстрани се стига до сондата с цедката....

Благодаря!И аз мислех че е цедка.....но се подведох по снимките от руските форуми-https://www.drive2.ru/l/489344522963124880/ и реших дс питам!Поздрав и благодаря!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...