Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Вратите не се отварят изцяло


makzla

Препоръчано мнение

Задните вратите на Мицубиши Каризма с централното заключване. Механизмът се вдига горе долу на половина. Някакви предположения?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задните вратите на Мицубиши Каризма с централното заключване. Механизмът се вдига горе долу на половина. Някакви предположения?

Ако вратите не се отварят нито отвън нито отвътре значи са заключени с защитата за деца и вероятно ти е разкачен механизма на външната дръжка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро е клеясал механизма. Свали корите, почисти и смажи.

Може би не обяснявам правилно. Когато с ключа отварям (т.е с центално) механизма (това с което заключвам когато съм махнал акумулатора)на задните врати се вдига на донякъде. Отворих найлона се е смъкнал и булкита е омазал . почистих движи се лесно на ръка, но въпреки това моторчето отваря донякъде и се налага да отворя и заключа на ръка. Моторчето е така набутано, че трябва да махна механизма на стъклото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако вратите не се отварят нито отвън нито отвътре значи са заключени с защитата за деца и вероятно ти е разкачен механизма на външната дръжка...

Не сте ме разбрали правилно. По надолу написах надявам се по подробно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изчисти всяка част от механиката. Свали и ревизирай моторчето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изчисти всяка част от механиката. Свали и ревизирай моторчето.

За съжаление моторчето е така навряно зад механизма на стъклото. Този проблем се появи в рамките на 5-6 дни и на двете врати. Видимо се чува, че работи. Някой път се отваря едната врата другата не, но пък не се заключва. Механизмът(не знам как се казва 'палец' може би) се движи нормално, но когато е централно или с алармата(сложено допълнително)на половина.

Редактирано от makzla
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Здравей и аз имам този проблем,но намерих решение след много чистене и нерви,напръсках го със смазка целият механизъм и сега втора година няма проблеми.Първоначално се появява при студено време

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм прилагал номера със смазката и при мен подейства. Опитайте и дайте малко инфо при вас как ще стане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...