Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Мицубиши Грандис, маншон за кормилен накрайник!


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, днес се рових по колата - имах счупена предна пружина и докато я събирах видях че маншончетата на външните накрайници са сцепени и като ги стисна излиза гресчица. НО сега за първи път виждам че по големия диаметър на маншона няма пружинка а един метален пръстен който се набива в тялото. Видях че и на шарнирита са такива. Рових в този сайт но не откривам такава модификация - https://duraflex-bg.com/.

Питането ми е възможно ли е да се сменят само маншончета при така създалите се обстоятелства или да карам докато се разбият и да ги сменям с нови - шарнир или накрайник? За този модел с набиване дали се произвеждат такива маншони или пък дали могат да се сложат нормални без да се изхлузват защото в тялото нямат канали където да се запъне маншона. И шарнирите и накрайниците са бетон и не ми се иска да ги уморя без да съм опитал тази замяна!

 

Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля да сподели опит.

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Питането ми е възможно ли е да се сменят само маншончета при така създалите се обстоятелства или да карам докато се разбият и да ги сменям с нови - шарнир или накрайник?

Възможно е, стига да им знаеш размерите.

Ето в този сайт ако поровиш, мисля че ще ги намериш . http://www.dbk-dimitrov.com/

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, стига да им знаеш размерите.

Ето в този сайт ако поровиш, мисля че ще ги намериш . http://www.dbk-dimitrov.com/

 

Имам размера за накрайника малък диаметър -14.6мм и голям -32мм, по големия диаметър има метална гривна. Отивам в магазина и ги купувам малко по-малки изцяло гумени защото други няма.

 

НО няма ли да се изхлузи маншона при положение че няма канал в тялото в който да запъне като го стегне пружинката?

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте колеги, да споделя нещата до тук. Купих маншон за накрайник на фирма DBK-Dimitrov, каучуков с размери малък диаметър 13мм, голям диаметър 30мм и височина 23 мм. Това ми предложиха от магазина при измерени от мен размери на накрайника. До тук добре, дата на покупка 22.01.2019 по спомен седмица след това бяха монтирани. Монтажа става лесно, измивате добре накрайника изсъхва и гресирате наново. Нахлузвате маншона и по големия диаметър леко пристягате с една неръждаема тел ~ 0.5-0.7 мм в диаметър. Досега не се е изхлузил и няма изгледи да се случи. Проблема сега е друг, след приблизително 3 месеца експлоатация маншоните се нацепиха зверски пред скъсване са и трябва отново да се сменят, разочавован съм.

 

Въпроса ми е, полиуретановите по-качествени ли са от каучуковите които съм сложил?

 

Има производител в Пловдив който предлага полиуретан, да пробвам неговите?

 

Какво ви е мнението?

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...