Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

CVT-смяна на масло


Препоръчано мнение

Здравейте и Честита Нова Година на всички.

Предстои ми смяна на масло на CVT-to и тук искам малко разяснение по въпроса.В един сервиз ми казват 8 литра,един филтър и гарнитура.В друг сервиз ми дават оферта за 4,5до 5,5 литра масло със смяна на два филтъра и гарнитура. Моля ако някой е сменял скоро да ми каже колко масло и колко филтъра ще ми трябват за смяна.

Колко начина има за смяна на масло на тези кутии,че нещо не мога ги разбера тия сервизи./през пробка или с вакуум машина/

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и Честита Нова Година на всички.

Предстои ми смяна на масло на CVT-to и тук искам малко разяснение по въпроса.В един сервиз ми казват 8 литра,един филтър и гарнитура.В друг сервиз ми дават оферта за 4,5до 5,5 литра масло със смяна на два филтъра и гарнитура. Моля ако някой е сменял скоро да ми каже колко масло и колко филтъра ще ми трябват за смяна.

Колко начина има за смяна на масло на тези кутии,че нещо не мога ги разбера тия сервизи./през пробка или с вакуум машина/

Благодаря предварително.

.....ако смятате да правите ремонт някакъв на кутията, то се сменят и 2-та филтъра и 8 л. масло.....това обаче се прави само когато се налага да се отваря кутията,тъй като единия филтър е вътре в самата кутия....

.....ако обаче сменяте маслото само ,като един вид обслужване ( не ремонт ),то се сменя само външния филтър и около 6 литра масло......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Ако си сменил вече маслото , добре. Аз сега видях темата . Смених моето масло преди 1 седмица с машина 7.8 литра събира кутията , но да го смениш цялото единствено с машина става , иначе да филтъра и уплътнението се сменят. Ако ти го източват през пробката , както сменят моторното масло , повече от 4-5 литра не могат да изкарат , но в такъв случай остава 3 литра от старото масло. Демек има ефект със сигурност маслото се подновява , но в никакъв случай интервала му на смяна ако се сменя така не е 60-80 хиляди км. Максимум 30 хиляди. Ако имаш възможност ходи на машина да ти е мирна главата 80 хил км , ако ли не сменяш го на по често като филтъра дори и външния може да се сменя на 80 хиляди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...