Премини към съдържание

Новата ни кола


botev73

Препоръчано мнение

Здравейте на всички във форума.От вчера си имаме нов автомобил Митсубиши Колт 1.5 TD 2006,автоматик CZ2(това коя генерация е?).Това ми е втората кола автоматик,но първата със такава кутия-полуавтомат.Имам доста въпроси.Как трябва да се постави лоста на скоростите,когато колата е в покой?Жената от която я взехме,ми каза,че може на е на R,A или 1.Така ли е в действителност?Разбрах,че кутията е със "сух"съединител,какво означава това,че няма масло ли?Вчера гледах за щека на маслото,но не видях такава.Двигателя е бил от Мерцедес с верига,има ли някакъв пробег,на който да се сменя?Иначе за дватахдена от когато я карам,съм много доволен,двигателя дърпа много добре,кутията превключва плавно,без придърпаци и блъскане.Искам да питам ,колко скоростна е кутията?Някъде бях чел че е 6.

Редактирано от botev73
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички във форума.От вчера си имаме нов автомобил Митсубиши Колт 1.5 TD 2006,автоматик CZ2(това коя генерация е?).Това ми е втората кола автоматик,но първата със такава кутия-полуавтомат.Имам доста въпроси.Как трябва да се постави лоста на скоростите,когато колата е в покой?Жената от която я взехме,ми каза,че може на е на R,A или 1.Така ли е в действителност?Разбрах,че кутията е със "сух"съединител,какво означава това,че няма масло ли?Вчера гледах за щека на маслото,но не видях такава.Двигателя е бил от Мерцедес с верига,има ли някакъв пробег,на който да се сменя?Иначе за дватахдена от когато я карам,съм много доволен,двигателя дърпа много добре,кутията превключва плавно,без придърпаци и блъскане.Искам да питам ,колко скоростна е кутията?Някъде бях чел че е 6.

Здравей и честито,

В покой можеш да я оставяш както си искаш, свободна с ръчна или на скорост, пак с ръчна за да не затормозяваш механизма когато автомобила е под наклон.

Автомобила има нормална - обиконвена скоростна кутия със съединител, като превключването става с актуатор (робот) и затова имаш два педала като автоматик.

За веригата на двигателя научих че се разтягала с времето което води до шумове в двигателя и в сервиз при обслужване могат да ти кажат кога е за смяна.

Скоростите с 6, като последната се включва след 110 км/ч.

 

Има доста теми за модела във под форума за колт, разгледай заглавията за да се ориентираш.

 

Много безаварийни километри. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах нещо,което е странно.По баир на долу ми светва червената лампичка за спирачките,на горе не свети.Първото което беше,е да проверя нивото на спирачна течност-пълно е до горе.Някой да има идея какво може за бъде?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...