Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Новата ни кола


botev73

Препоръчано мнение

Здравейте на всички във форума.От вчера си имаме нов автомобил Митсубиши Колт 1.5 TD 2006,автоматик CZ2(това коя генерация е?).Това ми е втората кола автоматик,но първата със такава кутия-полуавтомат.Имам доста въпроси.Как трябва да се постави лоста на скоростите,когато колата е в покой?Жената от която я взехме,ми каза,че може на е на R,A или 1.Така ли е в действителност?Разбрах,че кутията е със "сух"съединител,какво означава това,че няма масло ли?Вчера гледах за щека на маслото,но не видях такава.Двигателя е бил от Мерцедес с верига,има ли някакъв пробег,на който да се сменя?Иначе за дватахдена от когато я карам,съм много доволен,двигателя дърпа много добре,кутията превключва плавно,без придърпаци и блъскане.Искам да питам ,колко скоростна е кутията?Някъде бях чел че е 6.

Редактирано от botev73
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички във форума.От вчера си имаме нов автомобил Митсубиши Колт 1.5 TD 2006,автоматик CZ2(това коя генерация е?).Това ми е втората кола автоматик,но първата със такава кутия-полуавтомат.Имам доста въпроси.Как трябва да се постави лоста на скоростите,когато колата е в покой?Жената от която я взехме,ми каза,че може на е на R,A или 1.Така ли е в действителност?Разбрах,че кутията е със "сух"съединител,какво означава това,че няма масло ли?Вчера гледах за щека на маслото,но не видях такава.Двигателя е бил от Мерцедес с верига,има ли някакъв пробег,на който да се сменя?Иначе за дватахдена от когато я карам,съм много доволен,двигателя дърпа много добре,кутията превключва плавно,без придърпаци и блъскане.Искам да питам ,колко скоростна е кутията?Някъде бях чел че е 6.

Здравей и честито,

В покой можеш да я оставяш както си искаш, свободна с ръчна или на скорост, пак с ръчна за да не затормозяваш механизма когато автомобила е под наклон.

Автомобила има нормална - обиконвена скоростна кутия със съединител, като превключването става с актуатор (робот) и затова имаш два педала като автоматик.

За веригата на двигателя научих че се разтягала с времето което води до шумове в двигателя и в сервиз при обслужване могат да ти кажат кога е за смяна.

Скоростите с 6, като последната се включва след 110 км/ч.

 

Има доста теми за модела във под форума за колт, разгледай заглавията за да се ориентираш.

 

Много безаварийни километри. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах нещо,което е странно.По баир на долу ми светва червената лампичка за спирачките,на горе не свети.Първото което беше,е да проверя нивото на спирачна течност-пълно е до горе.Някой да има идея какво може за бъде?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...