Премини към съдържание

ДПФ при Аутлендър


Препоръчано мнение

Здравейте на всички.Отскоро съм собственик на Аутлендър 2,2 156 коня , дизел, 2008 г.Информацията , за въпроса който ме интересува е противоречива, затова питам тук.При проблеми с регенерацията на ДПФ-а(не знам дали се нарича дпф или фап- при този двигател) пълни ли с нафта картера???Преди това имах Ситроен Ц 5 с Фап и понеже те имат отделно казанче с течност(Еолис), за изгаряне на саждите, смесване на нафта и масло няма.Според мен , щом и Аутлендъра има такава течност, не би трябвало да има проблеми с маслото.Прав ли съм , или не.Благодаря предварителни на знаещите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито,значи все пак взе джипка.

Мотора е на ПСА и филтъра е ДПФ.

До колкото знам попада нафта в картера при неправилна регенерация иначе не би трябвало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.Нафта би трябвало да попада при маслото само при коли, които нямат доп. течност за филтъра,При тях се разчита на доп. количество гориво, което се подава за повишаване на темп .на двигателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Впръсква допълнително нафта за да попадне в ДПфа и да изгори саждите.

Днес моята я хванах ,че регенерира-беше си пуснала вентилатора и нагревателя на задното стъкло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...