Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Grandis чек на тракшън контрола


endo

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, скоро си купих Грандис бензинов с ръчка и монтирана газова на BRC.

Проблема е че светва лампата на тракшъна особено след попадане в задръстване, които в София не ни липсват, а когато колата се кара вечер много рядко светва грешката на таблото.

Възможно ли е да е нещо като фабричен проблем тъй като 90% от колите които пробвах им светеше перманентно лампата на тракшъна също така в ниските обороти има леко претрисане все едно са му паднали оборотите.

Като цяло колата си е за сериозна диагностика, но ми казаха че в Балканстар ще ме отрежат заради газта има ли някъде читав диагностик който да и разчете болежките.

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, скоро си купих Грандис бензинов с ръчка и монтирана газова на BRC.

Проблема е че светва лампата на тракшъна особено след попадане в задръстване, които в София не ни липсват, а когато колата се кара вечер много рядко светва грешката на таблото.

Възможно ли е да е нещо като фабричен проблем тъй като 90% от колите които пробвах им светеше перманентно лампата на тракшъна също така в ниските обороти има леко претрисане все едно са му паднали оборотите.

Като цяло колата си е за сериозна диагностика, но ми казаха че в Балканстар ще ме отрежат заради газта има ли някъде читав диагностик който да и разчете болежките.

Благодаря предварително.

.....ако колата е карана дълго време на газ , напълно възможно е мотора да притриса от проблем с клапаните, а от там - кофти работа на мотора и генериране на грешки в другите системи като АБС, Тракшън, АСЦ и т.н.......генерира се грешка 35 ,което значи engine fail......по принцип ,ако има такава грешка ,то в ЕКУ-то на мотора би трябвало да генерира други грешки от типа на : Missfire detection,long trim bank 1 to lean и т.н.....но ако в ЕКУ-то на АГУ-то е указано тези грешки да се трият,поради факта че те се появяват при работатаа на газ , тогава чека няма да светне, а ще светкат другите лампи по таблото ,какъвто е случая ви.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...