Премини към съдържание

Space Runner (старт от скрапа)


Препоръчано мнение

Здравейте,нов съм във форума и за пръв път имам Мицубиши.Закупих колата от човек който щеше да я хвърля на скрап защото имаше проблем в мотора.Колата няма фрапиращи ръжди (което ме спечели)двигателят е 1.8 122к.с.4х4 с климатик работещ което ме учуди :)

След като я взех разглобих двигателя и се оказа че гарнитурата на главата и сегментите са за смяна.Занесох главата за проверка и ревизия помолих да я шлайфат 0.8 десети :)смених и основни и биелни лагери ангренажен ремък както и пистовите с ролките+водна помпа и филтри.Събрах колата и сега двигателя мърка.Карам я от около 500км и откривам и други проблеми които отстраних например тампони на носачите както и биалети предни и задни а-ри (+ надигане от мен) предни дискове с накладки.Смених ги и в момента като карам има едно стържене от кутията го чувам,мисля да сменя маслата и да сложа добавка но ме съмнява да се оправи.Ще се радвам ако някой има наблюдения да сподели.

Големият проблем който имам е че на колата от време на време и задържа предно ляво колело и карането става невъзможно.След като освободя налягането от пробката на апарата задържането изчезва докато не реши пак!Винаги е по различно време.Смених спирачните маркучи и си остана!Притеснявам се да не е ABS модула или сп.помпа ако на някой му се е случвало нека сподели ще съм му много благодарен!

 

Поздрави!

Редактирано от ViktorVelev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега,аз пък си взех Сантамо, тоест спейс вагон. И аз като го купувах беше в доста занемарено състояние смених всички тампони по предницата плюс спирачките и заради некадърници и скоростната кутия. И още доста неща съм правил по нея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега,аз пък си взех Сантамо, тоест спейс вагон. И аз като го купувах беше в доста занемарено състояние смених всички тампони по предницата плюс спирачките и заради некадърници и скоростната кутия. И още доста неща съм правил по нея.

Какъв беше проблема на кутията?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема беше,че не бяха стегнали пробката на кутията и се счупи на магистралата ,добре че 4та ми беше останала та се прибрах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема беше,че не бяха стегнали пробката на кутията и се счупи на магистралата ,добре че 4та ми беше останала та се прибрах.

Лоша работа! Аман от пишман майстори..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема със спирачките е разрешен! Оказа се сп.помпа сега карам и си свиркам :)

Иска ми се да и направя една диагностика за да разбера дали всичко работи нормално защото имам едно прекъсване в ниските обороти.Моля който има инфо за това къде се намира буксата за диагностика и какъв стандарт е да ми пише ще съм му много благодарен.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Буксата ти е близко - над десния крак. Четенето пак - при Милен в Пловдив ;) Ама той и без четене ще ти каже защо прекъсва.

Иначе се чете с Launch или MUT но нямам какво много да се види, двигателя е прост и надежден.

Има ли газ автомобила, това прекъсване в ниските може да е от запушени бензинови инжектори. Ако няма газ - сложи и!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Буксата ти е близко - над десния крак. Четенето пак - при Милен в Пловдив ;) Ама той и без четене ще ти каже защо прекъсва.

Иначе се чете с Launch или MUT но нямам какво много да се види, двигателя е прост и надежден.

Има ли газ автомобила, това прекъсване в ниските може да е от запушени бензинови инжектори. Ако няма газ - сложи и!

Като закупих колата нямаше гас.След ремонта и сложих газов инжекцион на фобос 1 който ми беше останал.Има едно играене в ниските обороти на гас и на бензин на моменти направо гасне!

Някой имал ли е такъв проблем и ако да как го е решил?

 

П.П. Ще може ли някакви координати на този човек (Милен)за който ми каза?

Редактирано от ViktorVelev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ох ами колега причините може да са много,при мен например, също играеха и гаснеше смених дебитомера и нещата се оправиха и също така една настройка на газовата.Обаче аз съм с обикновена газова,пробвай да изключиш дебитомера и покарай без него и виж ще то има ли това играене.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ох ами колега причините може да са много,при мен например, също играеха и гаснеше смених дебитомера и нещата се оправиха и също така една настройка на газовата.Обаче аз съм с обикновена газова,пробвай да изключиш дебитомера и покарай без него и виж ще то има ли това играене.

Газта е настоена перфектно с широколентова сонда и аз имам съмнения за дебитомер но не знам как да го тествам затова питах някой за диагностика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Премахни буксата и виж как се държи колата.

Вчера откачих буксата на дебитомера на първо четене успокои оборотите но не цяло през аспуха започна да пуши черно (на много бензин)И ми се струва (може и да си въобразявам) че върви по добре. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен без дебитомер ,оборотите бяха стабилни и карах известно време така, но гореше повече, и не вървеше на газ и купих нов от един колега, и сега всичко е наред.,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен без дебитомер ,оборотите бяха стабилни и карах известно време така, но гореше повече, и не вървеше на газ и купих нов от един колега, и сега всичко е наред.,

Ами тогава ще си търся дебитомер ако някой има нека ми пише.Какви пари струва горе-долу тва нещо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте имам проблем със задвижването на спейс рърар 4х4. На завой задницата буксува, сменени деференциал и раздатъчна кутия. Моля ако някой знае от какво е или има предложения да пише. Благодаря ви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...