Премини към съдържание

П4 странна сигнализация на таблото


Препоръчано мнение

Колеги, някой знае ли какво е това "Е". Не винаги се появява при подаване на контакт. 0aa89a68a2d1e0c639b00d59e9e7839e.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой знае ли какво е това "Е". Не винаги се появява при подаване на контакт.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

.....някой някога е връщал километража.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ай стига де. :)

.....някой някога е връщал километража.....
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk Редактирано от niki nikolov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на друго место потвърдиха за неумело завъртян километра, не че се съмнява в диджея де. Говорят нещо за 8 вместо 16 битов EEPROM. Сега въпроса е.

Мога ли да си карам така или има нещо притеснително?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на друго место потвърдиха за неумело завъртян километра, не че се съмнява в диджея де. Говорят нещо за 8 вместо 16 битов EEPROM. Сега въпроса е.

Мога ли да си карам така или има нещо притеснително?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

....не, няма проблем,там ,където са пипали е в епрома на самото табло, което ,освен информативна връзка по КАН, няма друго нещо .....

 

Те всички пик-ове са 16 битови, просто ,този който е пипал , не е затворил оупън соурс кода на излизане ,и така се получава после след подаване на контакт.....или нещо са оплескали при затварянето му.....според мен по скоро е втория вариант ,тъй като този символ се появява от време на време, а не постоянно......

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....не, няма проблем,там ,където са пипали е в епрома на самото табло, което ,освен информативна връзка по КАН, няма друго нещо .....

 

Те всички пик-ове са 16 битови, просто ,този който е пипал , не е затворил оупън соурс кода на излизане ,и така се получава после след подаване на контакт.....или нещо са оплескали при затварянето му.....според мен по скоро е втория вариант ,тъй като този символ се появява от време на време, а не постоянно......

Благодаря.

Ей ама, нещо ме жегна, че може да е такава работата ама като ми хареса колата.

Мисля , че тази информация е важна и ако модераторите преценет да я забодат отпред.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

https://carline.ru/forum/index.php?showtopic=14344

Това намерих, ама късно

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Другото по колата го оправих, сега ми се ще да се занимая с "Е" проблема . Мислех да я карам така но се оказа, че не може да се впише сервизния интервал и иконката с гаечния ключ въобще не се появява.

До колкото разбрах от руски сайтове трябва да се свали програма от някаква база данни CarDamp Base, като се избере точния номер на модула в базата (8100A623/0T32350/MM0044-042)

И тази програма да се запише наново в EEPROM 93С66 с помощта на програматора minipro tl866 ver.6.13.

На прав път ли съм?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другото по колата го оправих, сега ми се ще да се занимая с "Е" проблема . Мислех да я карам така но се оказа, че не може да се впише сервизния интервал и иконката с гаечния ключ въобще не се появява.

До колкото разбрах от руски сайтове трябва да се свали програма от някаква база данни CarDamp Base, като се избере точния номер на модула в базата (8100A623/0T32350/MM0044-042)

И тази програма да се запише наново в EEPROM 93С66 с помощта на програматора minipro tl866 ver.6.13.

На прав път ли съм?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

....бе почти, ама не толкова....ако искате, мога да ви го оправя този проблем, но трябва да ми пратите таблото......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще се възползвам от предложението на есен.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Ако взема табло от друга П4 дали ще стане дет се казва plug and play.

Предполагам, че изминатите километри ще се променят като на таблото донор.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...