Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Съвет преди покупка на Colt 2005г.


Препоръчано мнение

Здравейте!

 

Предстои ми оглед и евнтуална покупка на Mitsubishi Colt 1.1 2005г. Тъй като описанието в обявата беше доста оскъдно, звъннах на собственика за повече информация и това се нещата, които той сподели.

 

- Колата е закупена от Балкан Стар, след като е била върната от лизинг и той е втори собственик и разполага с пълна сервизна история

- Колата е с леки забележки по боята, като не е нищо драматично, все пак е на 13години

- Обслужена е преди около 7000км(масло, филтри, пистов ремък)

- Колата е на 137 000км, като ангренажната верига не е сменяна. Тук бих искал да попитам, тъй като досега не съм имал автомобил с верига, а след четеното в форума съм малко объркан, тъй като на места се споменава 200 000км, като ориентир за смяна на веригата, други казват около 120-130 000км, а трети според зависи от състоянието и единствено при наличието на шум, което е породено от разтягане на самата верига. Какво бихте ме посъветвали вие?

- Собственика също сподели, че ролката на алтернатора е за смяна, тъй като на студено вие и след това утихва. При по-високи температури навън, няма никакво виене. За този проблем аз не мисля, че има място за притенсение, тъй като това е често срещан проблем, но също бих се радвал, ако някой може да сподели мнение по това също.

- Интересното е, че свещите не ги е сменял, аз винаги съм сменял моите на около 35-40 000км.

 

Като цяло това са проблемите на количката, ще се радвам ако може да споделите за какво да се оглеждам при огледа.

 

Благодаря предварително на всички отзовали се!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

От опит с моя колт (1.3 автоматизирана кутия 2005тА) препоръчвам да обърнеш внимание на:

1. Жабката - дали се отваря/затваря безпроблемно. Нова е 190лв

2. Задните спирачки - обикновено скърцат и се износват неравномерно и задържат леко понякога.

3. Престилката (черната гума под предната броня) - дали стои стабилно (зимата понякога я махах, защото ми писваше да пада.

4. Уплътнения външни около прозорците.

5. Радио и по-скоро дисплея - моя беше почнал да гасне и го смених с втора употреба работещ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Верига смених на 120К,двама майстори така ми казаха, въпреки че никъде не намерих в Интернет и документацията точна цифра. Аз, обаче не съм доволен след смяната, та потърси повече инфо и ако прецениш не бързай.

Свещите са обикновени, така че се сменят на 40 К.

Провери скоросттите дали влизат леко на първа при студена кола. Чест проблем, струва 1000 лв отстраняването в тежката фаза.

Виж дисплея дали работи, много лошо изпълнение е.

Заведи колата за софтуерен ъпдейт, ако е сервизирана в БС, значи не е правен, а има такъв от 2010 г.

Ауспуха се размества в предната част и създава шум, но не е нещо сериозно.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Има ли някой с знание за Мицубиши колт 1.3 /2010? на газ?

Чудя се дали издържа на газта?

Виждам едно такова такси из София, най-често се мотае около Дойран. Газифицирано е. Ако го видиш, питай го директно как понася газта. Много други Колтове на газ май няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...